1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Suriye Ve Irak'a Ramazan Yardımı
Suriye Ve Irak'a Ramazan Yardımı

Suriye Ve Irak'a Ramazan Yardımı

HATAY (AA) - Anda Kardeşe Vefa Derneği'nce Suriye ve Irak'ta ihtiyaç sahibi insanlar için gıda ve kıyafet yardımı yapıldı. Derneğin Genel Başkanı Okan...

A+A-

HATAY (AA) - Anda Kardeşe Vefa Derneği'nce Suriye ve Irak'ta ihtiyaç sahibi insanlar için gıda ve kıyafet yardımı yapıldı.

Derneğin Genel Başkanı Okan Tosun, yaptığı açıklamada, Türk'ün, Türkiye'nin şefkat elini bu ramazan 3 kıtadaki 11 ülkede temsil etmeye niyetlendiklerini ve bunu büyük oranda gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu kapsamda iftar yemeği, gıda paketi ve bayramlık kıyafet yardımı gibi çeşitli faaliyetler yaptıklarını aktaran Tosun, şunları kaydetti:

"Suriye'de Fırat Kalkanı Harekatı ve Zeytin Dalı Harekatı bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine 4 bin gıda kolisi dağıttık. Aynı bölgede 120 çocuğa bayramlık kıyafet verildi. 5 bin kişilik iç çamaşırını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. 60 bin liralık fitre ve zekat nakdi yardımının dağıtımını gerçekleştirdik. Irak'ta da Yahyava kampında bin 100 çocuk için bayramlık kıyafet dağıtımı yaptık. Musul'da bin kişilik iftar verdik."

Tosun, Türkiye içerisindeki Suriyeli ve Türk ihtiyaç sahiplerine de çeşitli yardımlar ulaştırdıklarını aktararak, yardımların ulaştırılmasında emeği geçen dernek gönüllüleri ile bağışçılara da teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT