1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Suudi Gazeteci Kaşıkçı'nın Kaybolması
Suudi Gazeteci Kaşıkçı'nın Kaybolması

Suudi Gazeteci Kaşıkçı'nın Kaybolması

Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolması olayının aydınlatılmasına ilişkin bekleyiş sürüyor

A+A-

İSTANBUL (AA) - Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolması olayının aydınlatılmasına ilişkin bekleyiş sürüyor.

Ulusal ve uluslararası basın kuruluşları, Kaşıkçı'nın ortadan kayboluşunun 15. gününde, dün Türkiye'den ayrılan Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi'nin Levent'teki Meşeli Sokağı'nda bulunan konutu ile Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde beklemeye devam ediyor.

Konut ve konsolosluk çevresindeki hareketliliği yakından takip eden basın mensupları, saat başı yaptıkları yayınlarla gelişmeleri aktarıyor.

Dün öğle saatlerinde Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu Muhammed el Uteybi'nin, akşam saatlerinde de ailesinin İstanbul'dan ayrılmasının ardından, konsolosluk konutunda herhangi bir hareketlilik yaşanmadı.

Öte yandan Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda rutin resmi işlemler yapılmaya devam ediliyor.

HABERE YORUM KAT