1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Terör Örgütüne Büyük Darbe
Terör Örgütüne Büyük Darbe

Terör Örgütüne Büyük Darbe

TSK'nın hafta başında Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlediği hava harekatında bölge sorumlularının da yer aldığı 80'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edildi - Harekatta, büyük bir cephanelik, silahlı iki araç ve örgüt tarafından

A+A-

ANKARA (AA) - Türk Silahlı Kuvvetleri'nce (TSK), hafta başında Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesine düzenlenen hava harekatında aralarında bölge sorumlularının da yer aldığı 80'in üzerinde teröristin etkisiz hale getirildiği tespit edildi.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, 27 Kasım'da Irak kuzeyindeki Asos bölgesine hava harekatı icra edildiği hatırlatıldı.

Harekatın sonuçlarına ilişkin bölgeden elde edilen ilk bilgilere göre, içinde bölge sorumlularının da yer aldığı 80'den fazla terörist etkisiz hale getirildi, büyük bir cephanelik, silahlı iki araç ve örgüt tarafından kullanılan sığınak ve barınakların büyük oranda tahrip edildi.

Harekat sonucu çok sayıda yaralı teröristin bulunduğu, bu kapsamda öldürülen terörist sayısının daha da artabileceği belirtildi.

HABERE YORUM KAT