1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Terörle Mücadele Operasyonları
Terörle Mücadele Operasyonları

Terörle Mücadele Operasyonları

Diyarbakır'da bölücü terör örgütü tarafından kullanılan bir barınak ile 5 sığınakta, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi- Kilis'te yasa dışı yollardan Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan terör örgütü PKK/PYD mensubu s

A+A-

ANKARA (AA) - Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan bir barınak ile 5 sığınakta yapılan aramada, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler bulundu.

Genelkurmay Başkanlığından yapılan bilgilendirmede, dünkü "yurt içi olaylar"a ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Hakkari'nin Çukurca ve Şemdinli ilçelerinde bulunan birer el yapımı patlayıcı imha edildi.

Siirt'in Pervari ilçesindeki operasyonda ise bir sığınakta çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, 8 bölücü terör örgütü iş birlikçisi gözaltına alındı.

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan 5 sığınak ile bir barınak kullanılmaz hale getirildi. Barınak ve sığınaklarda, 550 kilogram amonyum nitrat, 600 silah fişeği, tüfek bombası, roketatar mühimmatı sevk fişeği, çeşitli silahlara ait 16 şarjör, termal silah dürbünü bataryası, örgüt kıyafeti, el yapımı patlayıcı madde yapımında kullanılan malzemeler, çok sayıda yaşam gereci ile 3 kilo 511 gram toz esrar, 1 kilo 7 gram kubar esrar ile 402 bin 758 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Kilis Gülbaba'da yasa dışı yollardan Suriye'den Türkiye'ye geçmeye çalışan terör örgütü PKK/PYD mensubu silahsız ve teçhizatsız yakalandı.

HABERE YORUM KAT