1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Tillerson, Bahreyn Veliaht Prensi El Halife İle Görüştü
Tillerson, Bahreyn Veliaht Prensi El Halife İle Görüştü

Tillerson, Bahreyn Veliaht Prensi El Halife İle Görüştü

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile Bahreyn Veliaht Prensi El Halife arasındaki görüşmede ağırlıklı olarak İran ve Katar krizi konuları ele alındı

A+A-

WASHINGTON (AA) - ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson ile Bahreyn Veliaht Prensi Salman bin Haman El Halife arasındaki görüşmede, İran'ın bölgesel aktiviteleri ve Katar krizindeki son gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, bakanlıkta gerçekleşen Tillerson-El Halife görüşmesine ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Bakan Tillerson, Bahreyn'in ABD'yle güçlü ortaklığı sebebiyle Veliaht Prensi El Halife'ye teşekkür etti. İki lider, İran'ın bölgedeki zararlı eylemlerine karşılık verme, devam eden Körfez anlaşmazlığının çözümü ile ikili ve bölgesel ortak meseleler gibi konuları ele aldılar." değerlendirmesi yapıldı.

Tillerson'dan önce Pentagon'da ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ile de bir araya gelen El Halife'nin, ABD ile Bahreyn arasındaki ilişkilerle ilgili görüş alışverişinde bulunduğu kaydedildi.

HABERE YORUM KAT