1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Tiran Valisi Vorpsi, Vali Tuna'yı ziyaret etti
Tiran Valisi Vorpsi, Vali Tuna'yı ziyaret etti

Tiran Valisi Vorpsi, Vali Tuna'yı ziyaret etti

ESKİŞEHİR (AA) - Çeşitli programlara katılmak üzere Türkiye'ye gelen Tiran Valisi Sadi Vorpsi, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.Vali...

A+A-

ESKİŞEHİR (AA) - Çeşitli programlara katılmak üzere Türkiye'ye gelen Tiran Valisi Sadi Vorpsi, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

Vali Tuna, ziyarette yaptığı konuşmada, Türkiye'de ve Eskişehir'de birçok Arnavut kökenli insanın yaşadığını söyledi.

Farklı coğrafyalardan Türkiye'ye gelen insanların aynı topraklarda, aynı bayrak altında huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürdüğünü belirten Tuna, şunları kaydetti:

"Bizim ortak çabamız, insanlarımızın huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamaktır. Biz, ülke olarak her zaman insanların mutluluğu için çalışan tarafta olduğumuz için huzurluyuz. Türk insanı her zaman huzurdan yana olmuştur. Bugünün dünyasında birlik ve beraberlik içerisinde olursak, birbirimizi daha iyi tanırsak, birlikte iş yapar daha sık bir araya gelirsek bizim kardeşliğimizi kimse bozamaz. Sizleri Eskişehir'de ağırlamaktan bir kez daha mutlu olduğumu ifade etmek isterim."

Tiran Valisi Vorpsi de, son zamanlarda Arnavutluk'un gelişen ülkeler arasına girdiğini anlatarak, Tiran'ın daha çok kalkınması için Türk iş adamlarını kentlerine davet etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT