1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. TOBB'un 72. Genel Kurulu
TOBB'un 72. Genel Kurulu

TOBB'un 72. Genel Kurulu

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, yarın gerçekleştirilecek genel kurul öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, Birliğin yarın gerçekleştirilecek 72. Genel Kurulu öncesinde Anıtkabir'i ziyaret etti.

Hisarcıklıoğlu başkanlığındaki heyetin, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu. Heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti.

TOBB 72. Genel Kurul Başkanı Sefer Kalkavan ile Hisarcıklıoğlu, burada, Anıtkabir özel defterini imzaladı. Kalkavan ve Hisarcıklıoğlu, deftere şunları yazdı:

"Büyük Atatürk, iş dünyamızın çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin yöneticileri ve delegeleri olarak, 72'nci Genel Kurulumuz öncesinde huzurunuzdayız. Cumhuriyetimizin bir asra yaklaşan tarihi, bütün dünyada hayranlık uyandıran, büyük bir onur ve gurur öyküsüdür. Türk özel sektörü olarak iktisadi kalkınmanın asıl aktörleri olduğumuzun bilinci içerisinde daha fazla üretim, daha fazla yatırım, daha fazla istihdam için var gücümüzle çalışmaktayız. Dünya ekonomisine yön veren ülkelerin, ekonomileri en güçlü ülkeler olduğunun bilincindeyiz. O nedenle üzerimizde büyük bir görev ve sorumluluk mevcuttur. Bu konuda sizin aziz hatıranıza ve geniş ufuklu hedeflerinize layık olacağımıza söz veriyoruz. Bütün gayretimiz bu sözü tutabilmek içindir.

Ulu Önder Atatürk, Büyük Kurtuluş Savaşımızda Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında ve bugünlere gelmesinde emeği geçen başta siz olmak üzere, silah arkadaşlarınızı ve bütün şehitlerimizi, şükran ve minnetle anıyoruz. Ülkemiz bir ve beraber olarak, uygarlık yolunda aydınlık yarınlara yürümeye devam edecektir. Hedef gösterdiğimiz bu yol bizim en büyük ülkümüzdür. Ruhunuz şad olsun."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT