1. YAZARLAR

  2. Dinçer Suroğlu

  3. TOPUNUZ-ALAYINIZ
Dinçer Suroğlu

Dinçer Suroğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

TOPUNUZ-ALAYINIZ

A+A-

Cumhur İttifakı devam ediyor, ama yaklaşan yerel seçimlerde ittifak olmayacakmış.

Nasıl geldik bu noktaya?

MHP’nin 24 Haziran seçimlerinde çok bir vaadi yoktu. Sözümüz yerini bulsun dediler ve seçim beyannamelerinde geçen AF ve EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR konularında yasa teklifi verdiler. Var mı bir anormallik? Yok. Gerisi meclisin işi. Yasalar çıkar ya da çıkmaz. Kim ne tercih yapıp el kaldırırsa, siyaseten ödülünü alır ya da bedelini öder.

Cumhur İttifakına gönül verdik, referandumda EVET dedik, genel seçimlerde de oyumuzu verdik. Biz daha ne yapalım? Kıbleye döndük, safımızı düzelttik, niyetimizi ettik ve uyduk imama. Var mı bir sorun? Yok.

AND konusu sizin işiniz, AF konusu vicdan konusu, EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR hesap-kitap konusu. Yerel seçimlerde ittifak ise, benim için HUZUR meselesi.

Seçim sonrası Cumhurbaşkanlığı makamı üzerinden devlet yönetiminin yeniden yapılanması söz konusu iken ve seçimin üzerinden iki ay geçmeden (sebebi her ne ise) ekonomi allak bullak olmuşken; yerel seçimlerde ittifak ka-çı-nıl-maz-dı. Ama ne oldu? Herkes kendi yoluna oldu.

Şimdi Adana’da, Mersin’de, Antalya’da, Balıkesir’de, Manisa’da, Ankara’da, İstanbul’da sandıktan ne sonuç çıkar? Giden gider, kalan sağlar bizimdir demek akıl işi mi? Onca emeğin sonunda geldiğimiz noktaya bakar mısınız; VAR MISIN – YOK MUSUN ya da İNER MİSİN – ÇIKAR MISIN öyle mi?

Millet, tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana yaptı. Ne dedi? Buyurun yönetin dedi. Daha ne yapsın? Hatta haddimi biraz aşayım. Bu Cumhur İttifakı BAHÇELİ ve ERDOĞAN’ın eseri gibi görünse de, işin aslı öyle de değil. Bu ittifakın mayasını 15 Temmuz gecesi milletimiz çaldı ve bu maya tuttu. Kan aktı, şehit verildi. Yenikapı Ruhu, milletimizin birliğinin nişanı oldu.  Siz, sırt sırta verip her fırsatta millî iradeye karşı gelmeye çalışanların gözlerinin içine en sert ifade ile bakıp; onlara TOPUNUZ – ALAYINIZ demek zorundaydınız. Zorundasınız. Fitne kapısını, bu milletin ortak aklıyla dalga geçmeye niyetlenenlerin yüzüne çarpıp kapatmalısınız.

Ne AND konusu, ne AF, ne EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR konusu, ne de kurmaylarınızın yerli yersiz ettiği laflar beni ilgilendirmiyor. Ben inanmışım sizlere, vermişim vekâletimi.  Buluşun Külliye’de. Saatlerce tartışın içeride. Bağrışın, çağrışın, hatta yumruk yumruğa girin birbirinize. Sonra kol kola çıkın karşımıza; ağzınızdan boşalan kanı silip, biz kızılcık şerbeti içmiştik deyin bizlere. Ama sakın ittifak ruhunu zedelemeyin.

Hülasa TOPUNUZ–ALAYINIZ 15 Temmuz Destanı’na, Yeni Kapı’ya, Cumhur İttifakı’na toz kondurmayın. Bir TÜRK’e ve bir MÜSLÜMAN’a yakışır şekilde milletimizin verdiği emanete sahip çıkın. Siz çok daha iyi bilirsiniz; sırça çizilirse, ilk darbede dağılıp paramparça oluruz. Ondan sonra topumuzun – alayımızın arkasından sallanan ellere bakakalırız. 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT