1. HABERLER

  2. YEREL

  3. TORU, AYMANAS YAPI KOOPERATİFİNİ TANITTI
TORU, AYMANAS YAPI KOOPERATİFİNİ TANITTI

TORU, AYMANAS YAPI KOOPERATİFİNİ TANITTI

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Aymanas Evleri projemiz, Konya’nın parlayan yıldızı Meram’daki dönüşüm alanlarımızda, sosyal devlet olmanın gereği olarak halkımızın uygun fiyat ve taksitlerle konut sahibi olmalarına katkı sağlayacak” dedi.

A+A-

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Küçük Aymanas Mahallesi’nde hayata geçirilecek olan Aymanas Evleri Konut Yapı Kooperatifi’ni düzenlenen iftar programıyla basına tanıttı. Programa, AK Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Meclis üyeleri ve basın mensupları katıldı.

TÜM ÇALIŞMALARIMIZ MERAM’IN ÖNÜMÜZDEKİ 100 YILINA DAMGA VURACAK

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “4 yıllık zaman dilimine, planlama ve altyapı çalışmalarımızla birlikte 10 yıllık çalışmayı sığdırdık. Yerel yönetimler içerisinde, bu kadar kısa sürede milyon metrekarelerle ifade edilen imar planı ve uygulaması, kentsel dönüşüm, asfaltlama, altyapı, ruhsatlandırma çalışmalarını yapmanın mutluluğunu yaşarken belediye yönetimimizin proaktif bakış açısıyla Meram’ın geleceğine büyük yatırımlar yaptığını gururla ifade ediyoruz. Tüm çalışmalarımız, Meram’ın önümüzdeki 100 yılına damga vuracak hamlelerdir” dedi.

HEMŞEHRİLERİMİZ KLASİK KOOPERATİF ANLAYIŞININ ÖTESİNDE KONUT SAHİBİ OLACAKLAR

Kentsel dönüşüm çalışmalarının ilk etaplarını tamamladıklarını belirten Toru, “2 yıl önce bir milyon 410 bin metrekarelik alanda, on binin üzerinde hak sahibini kapsayan kentsel dönüşüm çalışmalarımızın ilk etaplarını tamamladık ve halkımızın istifadesine sunuyoruz. Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz Aymanas Evleri projemiz, Konya’nın parlayan yıldızı Meram’daki dönüşüm alanlarımızda, sosyal devlet olmanın gereği olarak halkımızın uygun fiyat ve taksitlerle konut sahibi olmalarına katkı sağlayacaktır. Hemşehrilerimiz, klasik kooperatif anlayışının da ötesinde gerçekleştirdiğimiz finansman ve yapı modeliyle şehrin merkezinde Meram markasıyla kısa sürede konut sahibi olacaktır” şeklinde konuştu.

448 DAİREDEN OLUŞUYOR

29 bin 700 metrekarelik arsa üzerinde yapımı gerçekleştirilecek olan Aymanas Evleri, toplam 448 daireden oluşuyor. Ticari alanların da yer alacağı kooperatifte, 160 metrekare olan 3+1 daire için 188 adet üyelik alınacakken 135 metrekare olan 2+1 daire için ise 46 adet üyelik alınacak.

Yine 3+1 daire için peşinat 45.000 TL, Aidat 3000 TL, Ön başvuru bedeli 500 TL olarak belirlendi. 2+1 dairede ise peşinat 36.000 TL, Aidat 2.400 TL, Ön başvuru bedeli 400 TL.

ÖN BAŞVURU TARİHLERİ 18 – 23 HAZİRAN

Blokların 10 katlı olarak imal edileceği ve her daire için 1 adet kapalı otopark yapılacağı belirtildi. Ayrıca parsel içerisinde misafir otoparkları da tanzim edileceği ifade edildi. Deprem, yangın ve ısı yalıtım yönetmeliğine uygun olarak yapılacak binalardaki ana hedefin kaliteli olanı hesaplı bir şekilde imal etmek olduğu açıklandı. Vatandaşlar, 18-23 Haziran tarihleri arasında Meram Belediyesi giriş katında ön başvurularını yapacak ve 25 Haziran’da noter huzurundaki kura ile hak sahipleri belirlenecek.

Haber: Ebrar Küçükakın

HABERE YORUM KAT

6 Yorum