1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Türk sanatçılardan Bakü'de konser
Türk sanatçılardan Bakü'de konser

Türk sanatçılardan Bakü'de konser

Piyanist Rüya Taner, perküsyon sanatçısı Dinçer Özer ile Bakü'de konser verdi

A+A-

BAKÜ (AA) - KKTC'li piyanist Rüya Taner, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası perküsyon sanatçısı Dinçer Özer'le birlikte Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de konser verdi.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinin Azerbaycan'ın bağımsızlığının 25. yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlediği konseri, Büyükelçi İsmail Alper Coşkun, KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer, TÜRKPA Genel Sekreteri Jandos Asanov, Türk Keneşi Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva, büyükelçilik çalışanları, Azerbaycanlı milletvekilleri ve çok sayıda davetli dinledi.

Muğam Merkezinde düzenlenen konser öncesinde konuşma yapan Büyükelçi Coşkun, yoğun programlarına rağmen kardeş ülke Azerbaycan'a gelen sanatçılara ve davetlilere teşekkürlerini iletti.

Taner ve Özer, Vurgulu Renkler ismini verdikleri konsere, Ulvi Cemal Erkin'in, Zeybek adlı eseri ile başladı. Sanatçıların Franz Liszt, Kamran İnce, Claude Debussy, Sergey Liapunov, Nazım Hidayetoğlu ve Sayram Akdil'den seslendirdiği parçalar, izleyicilerden büyük alkış aldı.

HABERE YORUM KAT