1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Uçuş Anılarını Sahneye Taşıdılar
Uçuş Anılarını Sahneye Taşıdılar

Uçuş Anılarını Sahneye Taşıdılar

THY kabin görevlileri, uçuşlarda yaşadıkları ilginç anılarını "Kabin Bir Sahnedir" adlı tiyatro oyunuyla sahneye taşıdı

A+A-

İSTANBUL (AA) - Türk Hava Yolları (THY) kabin görevlileri, uçuşlarda yaşadıkları ilginç anılarını "Kabin Bir Sahnedir" adlı tiyatro oyunuyla sahneye taşıdı.

THY Kabin Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde oluşturulan tiyatro kulübü, "Kabin Bir Sahnedir" adlı oyunu THY Uçuş Eğitim Başkanlığı'nda sahneledi.

Kabin memurlarının uçuşlarda yaşadıkları ilginç olayları komik bir dille anlatan oyunu, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ve THY çalışanları izledi. Tiyatro gösterisinin ardından sahneye çıkarak oyuncuları tebrik eden Aycı, kabin çalışanlarının, oradan oraya uçarak, dünyayı küçülttüklerini ifade etti.

Aycı, "Muhteşem bir iş yapıyorsunuz. Her geçen gün uçuşlarda kim bilir nice mucizeler yaratılıyor, nice güzellikler, nice zorluklar atlatılıyor. Bunu bu kadar güzel hicvederek mizah duygusuyla anlattınız. Bu nedenle hepinize müteşekkirim. Allah neşemizi hiç eksik etmesin, birlik beraberliğimizi daim etsin." diye konuştu.

THY Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak ise kabin ekiplerinin de duyguları olduğu belirterek, şunları kaydetti:

"Yolcularımızın bize her zaman ihtiyacı var. Buradan yola çıkarak dedik ki; 'Biz daha iyi nasıl olabiliriz? THY kabin ekipleri olarak rakip tanımamak ve en iyi olabilmek için ne yapabiliriz? Çok eski bir yöntem olan tiyatroyu kullanalım.' Yolcuyu anlayabilmek ve empati kurabilmek için onun yerine geçmeniz gerekiyor. Yani hem yolcu hem kabin ekibi olmanız gerekiyor. Bize bizi anlatan bir yöntem bulmamız gerekiyordu ve tiyatro öyle doğdu. Araştırmalarımıza göre bizden başka böyle bir oyun sergileyen havayolu yok. Varsa da zaten onlarla iletişime geçeriz. Bu konuda iddialıyız. Neden? Türk milleti duygusal ve çok hisseden bir millet ve biz rol yapmıyoruz aslında. Biz kendimizi ifade ediyoruz."

Çolak, yaptıklarının aslında bir eğitim yöntemi olduğunu anlatarak, "Biz bunu sezgisel eğitim yöntemi olarak kullanıyoruz. Burada önemli olan şu; yolcularımızı hissedin. Onların duygularını, bir uçakta ne hisseder, size ne söylemeye çalışır, sizi ne zaman karşısında görmek ister? Bunları oynayarak o kadar kolay yakalayabiliyoruz ki sonrası daha güzel." şeklinde konuştu.

Çalışanların tiyatro oyunu, izleyicilerin beğenisini kazandı.


HABERE YORUM KAT