1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Uyuşturucu İle Mücadeleye Katkı Sunanlar Ödüllendirilecek
Uyuşturucu İle Mücadeleye Katkı Sunanlar Ödüllendirilecek

Uyuşturucu İle Mücadeleye Katkı Sunanlar Ödüllendirilecek

YOZGAT (AA) - Yozgat İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Altınpınar başkanlığında yapıldı. Yozgat Valiliği...

A+A-

YOZGAT (AA) - Yozgat İl Uyuşturucu ile Mücadele Kurulu toplantısı, Vali Yardımcısı Vekili Mustafa Altınpınar başkanlığında yapıldı.

Yozgat Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaaslan ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda, 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığıyla Mücadele Günü’nün Ramazan Bayramına gelmesi dolayısıyla bugünde gerçekleştirilecek etkinliklerin 29 Haziran Perşembe günü yapılması kararlaştırıldı.

Kurul üyeleri, 29 Haziran’da uyuşturucu ile mücadelede toplumun bilinçlendirilmesi için yapacakları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Vali Yardımcısı Altınpınar, uyuşturucu ile mücadelenin sadece kolluk kuvvetleri ve emniyet güçleriyle sınırlı kalmaması konusunda çalışmalar yapıldığını söyledi.

Bağımlılık yapıcı maddelerle mücadelenin kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra tüm vatandaşların da görevi olduğunu aktaran Altınpınar, "Uyuşturucu il mücadelede katkısı bulunan vatandaş, öğretmen, muhtar, din görevlisi, kurum ve kuruluşları valilik olarak ödüllendireceğiz." dedi.


HABERE YORUM KAT