1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Vali Kamçı "Beyaz Bayrak" Ödüllerini Verdi
Vali Kamçı "Beyaz Bayrak" Ödüllerini Verdi

Vali Kamçı "Beyaz Bayrak" Ödüllerini Verdi

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, temizlik ve hijyen açısından yeterlilik alan 88 okula Beyaz Bayrak ödülü verdi. Melikgazi Erciyes Mesleki...

A+A-

KAYSERİ (AA) - Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, temizlik ve hijyen açısından yeterlilik alan 88 okula Beyaz Bayrak ödülü verdi.

Melikgazi Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törene Vali Kamçı, Vali Yardımcısı Baha Başçelik, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yirik, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sezai Çamdalı, Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, bayrak almaya hak kazanan okulların müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Vali Kamçı, törende yaptığı konuşmada, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında 2015 tarihinde imzalanan protokol çerçevesinde, okulların temizlik ve sağlığa uygunluk açısından belirli kriterlere uyması esas alınarak, denetlemeler neticesinde okulların bu kriterler bakımından iyileştirilen okulların, Beyaz Bayrak ile ödüllendirildiğini ifade ederek, başarılı okulları tebrik etti.

Kayseri'de 88 okulun, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğünün yetkililerinin yaptığı denetimler neticesinde Beyaz Bayrak almaya hak kazandığını ifade eden Vali Kamçı, şöyle devam etti:

"Beyaz Bayrak alan okul sayımız ise toplam 222'ye ulaşmıştır. Melikgazi Erciyes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz’de Beyaz Bayrak kazanan okullarımız arasında yer almıştır. Okullarını iyileştirme yolunda gösterdikleri çaba ve gayretler nedeniyle başta idarecilerimiz olmak üzere, emeği geçen herkesi tebrik ediyor, okullarımızın her türlü imkan ve olanaklarının en iyi seviyelere çıkarılması temennisiyle, hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum."

Konuşmaların ardından Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okulların müdürlerine sertifikalarını ve Beyaz Bayrakları Vali Kamçı tarafından verildi.

HABERE YORUM KAT