1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Vergi Haftası
Vergi Haftası

Vergi Haftası

TESK Genel Başkanı Palandöken:"Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için vergilerimizi tam ve zamanında ödemenin önemini hepimiz kavramalıyız"

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için vergilerimizi tam ve zamanında ödemenin önemini hepimiz kavramalıyız." ifadesini kullandı.

Palandöken, Vergi Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, ilkokuldan itibaren, çocuklara başta vatandaşlık bilinci olmak üzere, vergi ödemenin önemini ve ahlakını basit ve anlaşılır bir şekilde anlatan müfredat hazırlanması gerektiğini belirtti.

Maliye Bakanlığının, vergi bilincini oluşturmak için son yıllarda kamu spotları, afişler ve broşürler hazırladığını kaydeden Palandöken, "İnanıyorum ki, vatandaşlarımızın da vergiye gönüllü uyumu arttıkça ülke ekonomimiz çok daha güçlü ve dışarıya karşı çok daha bağımsız bir noktaya gelecektir. Güçlü bir Türkiye ve güçlü bir ekonomi için vergilerimizi tam ve zamanında ödemenin önemini hepimiz kavramalıyız. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın, vergi dairesi çalışanlarının ve Maliye Bakanlığı bürokratlarının Vergi Haftası'nı gönülden kutlarım." değerlendirmesinde bulundu.


HABERE YORUM KAT