1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Ya Belayı Ya Bekayı Tercih Edeceğiz"
"Ya Belayı Ya Bekayı Tercih Edeceğiz"

"Ya Belayı Ya Bekayı Tercih Edeceğiz"

MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın:- "Bizim zillet ittifakı veya Sayın Cumhurbaşkanının 'illet ittifakı' dediği hadise bugün itibarıyla şer ittifakına dönüşmüş durumda. Çünkü resmen HDP ile birlikte hareket ediyorlar"- "Bazıları beka ile zeka a

A+A-

ÇANKIRI (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, "Bizim zillet ittifakı veya Sayın Cumhurbaşkanının 'illet ittifakı' dediği hadise bugün itibariyle şer ittifakına dönüşmüş durumda. Çünkü resmen HDP ile birlikte hareket ediyorlar." dedi.

Yalçın, Çankırı Milliyetçi Hareket Partisi Seçim İletişim Merkezi'nde partililerle bir araya geldi. Yalçın, burada yaptığı konuşmada, Yenikapı ruhunun yürümesinin önemli olduğunu vurguladı.

15 Temmuz travmasının mutlak surette ortadan kalkması gerektiğini belirten Yalçın, "Bu travmanın halk, millet üzerinde kötü tesirinin ortadan kaldırılması ve normalleşen bir ülke konumunda olmamız gerekir. İşte bunu Cumhur İttifakı ile birlikte aşacağız." diye konuştu.

- "İllet ittifakı şer ittifakına dönüştü"

Cumhur İttifakı'nın karşısında bir blok oluştuğuna işaret eden Yalçın, şunları dile getirdi:

"Artık her şey aleni. Önce saklıyorlardı ama bugün itibarıyla saklamaları da söz konusu değil. Bizim zillet ittifakı veya Sayın Cumhurbaşkanının 'illet ittifakı' dediği hadise bugün itibarıyla şer ittifakına dönüşmüş durumda. Çünkü resmen HDP ile birlikte hareket ediyorlar. Malumunuz HDP’nin uzantısı PKK'dır. Kimse bunun aksini söyleyemez. PKK'nın siyasi temsilcileridir onlar. Şimdi böyle bir yapıyı kendi içlerinde, kendi ittifaklarına dahil ederek halkın karşısına çıkmaya çalışıyorlar. Burada Cumhur İttifakı'nın önemi daha da artıyor. Eğer, 'illet ittifakı artı zillet ittifakı eşittir şer' derseniz Cumhur İttifakı'nın önemi daha da artar ve bu ittifaka da sahip çıkmamız lazım."

- "Bazıları beka ile zeka arasındaki o inceliği anlayamadığı için haince davranıyorlar"

İktidar partisiyle yapılan görüşmeler sonucunda 30 büyük şehirde ittifak yaptıklarını, 51 ilde de yarıştıklarını belirten Yalçın, "Burada önemsememiz gereken 31 Mart sonrasının önemli olduğudur. Her defasında Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin '1 Nisan'a dikkat etmemiz gerekir' dediği husustur. Nasıl 15 Temmuz'da bir kalkışma gerçekleştiyse farklı bir takım tazyikler 31 Mart'ta eğer arzu edilen sonuç alınmazsa daha sonraki dönemde de gerçekleşebilir." ifadesinde bulundu.

"Genel Başkanımızın her defasında 'beka' diye defalarca söylemesinin sebebi de budur." diyen Yalçın, şunları kaydetti:

"Bazıları beka ile zeka arasındaki o inceliği anlayamadığı için haince davranıyorlar. Hatırlarsanız PKK’nın uzantısı siyasiler Güneydoğu Anadolu'da bazı bölgeleri aldıklarında, 'biz sınırımızı çizdik' şeklinde beyanatlar verdiler. O halde beka mevzusunun yerel seçimler ve idarelerle ilgili illiyetini koruyamayan bazı CHP sözcüleri, bu olaylara bakmak suretiyle beka konusunda daha dikkatli davranmaları gerekir ancak bunun böyle mümkün olmadığını görüyoruz. Çünkü şer ittifakı içerisinde Türkiye’nin başına bela sarma gayretindeler. O halde ya belayı ya bekayı tercih edeceğiz."

HABERE YORUM KAT