1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yanan Fabrikadaki Kayıp Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor
Yanan Fabrikadaki Kayıp Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

Yanan Fabrikadaki Kayıp Kişiyi Arama Çalışmaları Sürüyor

Gaziantep OSB'de yanan iplik fabrikasının sahibini arama çalışmaları devam ediyor

A+A-

GAZİANTEP (AA) - Gaziantep 1. Organize Sanayi Bölgesi'ndeki (OSB) bir iplik fabrikasında 3 gün önce çıkan ve 15 saat süren çalışmayla söndürülen yangının ardından, kendisinden haber alınamayan iş yeri sahibini arama çalışmalarında sona gelindi.

AFAD ve UMKE ile Büyükşehir Belediyesi itfaiye ve fen işleri görevlilerinden oluşan 100 kişilik ekip, hem enkazı kaldırıyor hem de kayıp Tuncay Kara'yı arama çalışmalarını sürdürüyor.

Fabrikanın deposuna gelen belediyeye ait hafriyat kamyonlarına yüklenen enkaz taşınıyor.

Enkazın kaldırılmasının ardından yanarak kömürleşen iplik balyalarının altları ve depo duvarlarının diplerinde de detaylı arama yapacak ekipler, iş adamının ailesinin isteği üzerine sürdürülen arama çalışmalarını bu akşam sonlandıracak.

Gaziantep 1. OSB'de bir iplik fabrikasının deposunda, pamuk ve elyaf malzemelerinin bulunduğu bölümde 3 gün önce akşam saatlerinde çıkan yangının ihbar edilmesi üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edilmişti. Yangın yaklaşık 15 saat süren çalışmayla söndürülmüş, dumandan etkilenen 4 itfaiye eri ile 3 işçi kentteki bazı hastanelere kaldırılmıştı. Yangın sırasında içeriye girdiği belirtilen fabrika sahibi Tuncay Kara'dan haber alınamaması üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

HABERE YORUM KAT