1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "Yaşlılarımızla El Ele, Daha Güzel Günlere" Projesi
"Yaşlılarımızla El Ele, Daha Güzel Günlere" Projesi

"Yaşlılarımızla El Ele, Daha Güzel Günlere" Projesi

KONYA (AA) - Derbent Kaymakamlığı tarafından "Yaşlılarımızla el ele, daha güzel günlere" projesi kapsamında evde bakım hizmeti başlatıldı.Kaymakamlıktan...

A+A-

KONYA (AA) - Derbent Kaymakamlığı tarafından "Yaşlılarımızla el ele, daha güzel günlere" projesi kapsamında evde bakım hizmeti başlatıldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve bağlı dış mahallelerde ikamet etmekte olup, ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için "Yaşlılarla el ele, daha güzel günlere" adlı sosyal hizmet projesinin başlatıldığı duyuruldu.

Açıklamada, proje çerçevesinde, evinin temizliğini yapamayacak durumda olan yaşlı ve engellilerin evlerinin temizliğinin görevliler tarafından yapılmakta olduğu belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızın sobalarının temizliği, çamaşırlarının yıkanması ve ütülenmesi, yemeklerinin yapılması, tırnaklarının bakımı gibi hizmetler de yine görevli personellerimiz tarafından itinayla yapılmaktadır. İlk etapta kendi öz bakım ihtiyaçlarını karşılayamayacak durumda olan 20 vatandaşımız için bu hizmet verilmektedir. Bakım hizmetleri verilen aileler için hazırlanan temizlik ve ihtiyaç paketleri kaymakamlığımız tarafından ilgililere teslim edilmekte ve ihtiyaç durumuna göre gıda, kömür, malzeme ve nakit gibi destekler de verilmektedir."

HABERE YORUM KAT