1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yazılı Medyaya Kdv Desteği
Yazılı Medyaya Kdv Desteği

Yazılı Medyaya Kdv Desteği

Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca:- "Bir nebze de olsa çözüm odaklı adım atılan, ilerisi için olumlu düşüncelere sahip olmamıza vesile olan bu karar için teşekkür ediyorum"

A+A-

İSTANBUL (AA) - Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Başkanı Yılmaz Karaca, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kitapta, dergide, gazetede" yüzde 8 olan KDV oranının sıfırlanacağı açıklamasına ilişkin, "Bir nebze de olsa çözüm odaklı adım atılan, ilerisi için olumlu düşüncelere sahip olmamıza vesile olan bu karar için teşekkür ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

TGF'den yapılan yazılı açıklamada, yasalar ve yönetmeliklerin öngördüğü biçimde, gazeteciler ve gazeteciliğin içinde bulunduğu sorunların çözümü için Türk medyası adına sorumluluk duyarak çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKM temel atma töreninde yaptığı konuşmada kitapta ve süreli yayınlarda KDV oranının sıfırlanacağını belirterek, hem yayıncıları hem de satıcıları kapsayacak şekilde genişletileceğini açıkladı. Bu hafta yasa değişikliğinin torba teklif olarak TBMM'ye gelmesi bekleniyor. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'kitapta, dergide, gazetede' KDV oranının sıfırlanacağını açıklaması, Türkiye'de birçok sektör için müjde anlamına geliyor. Söz konusu uygulamayla sektörün ekonomik olarak desteklenmesi amaçlanıyor."

Açıklamada görüşlerine yer verilen TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca ise yerel medyanın içinde bulunduğu zor durumu her fırsatta yetkililere aktarıp çözüm yolları sunduğunu anlatarak, "Bir nebze de olsa çözüm odaklı adım atılan, ilerisi için olumlu düşüncelere sahip olmamıza vesile olan bu karar için teşekkür ediyorum. Gerçek anlamda can çekişen yerel medyanın tüm sorunlarının masaya yatırılarak çözüme kavuşturulması için yetkililerle görüşmelerimizi devam ettireceğiz." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT