1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Yemen'deki Olaylar
Yemen'deki Olaylar

Yemen'deki Olaylar

Yemen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ahmar, ABD'nin Sana Büyükelçisi Tauler ile bir araya geldi

A+A-

RİYAD (AA) - Yemen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Muhsin el-Ahmar, ABD'nin Sana Büyükelçisi Matthew Tauler ile bir araya geldi.

Yemen resmi haber ajansı SABA'da yer alan habere göre, Yemen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ahmar ile ABD'nin Sana Büyükelçisi Tauler, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da bir araya geldi.

Güvenlik ve siyasi konuların ele alındığı görüşmede Ahmar, uluslararası kararlara saygı duyulması için darbecilere daha fazla baskı yapılması, ülkenin yeniden imarının desteklenmesi ve terörle mücadele için meşruiyete daha fazla destek verilmesi talebinde bulundu.

İran'ın Yemen'in içişlerine müdahaleyi sürdürdüğüne ve silahlı grupları desteklediğine dikkati çeken Ahmar, Yemen halkının darbe nedeniyle ortaya çıkan sorunlarının bitmesinin, halkın darbeden kurtulmasına bağlı olduğunu kaydetti.

ABD Büyükelçisi Tauler de Yemen halkının sıkıntılarını gidermek için çaba sarf eden meşru hükümeti takdir ettiğini ifade etti.

Tauler, ülkesinin Yemen'de meşruiyeti, BM'nin 2216 sayılı kararını, Körfez girişimini ve ulusal diyalog görüşmelerinde alınan kararları esas alan barışı desteklediğini vurguladı.

HABERE YORUM KAT