1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu:- "Türkiye, dünya arenasında kendisine büyük hedefler seçti. Bu hedeflerimize işçisi, emekçisi ve girişimci ruhuyla birlik ve beraberlik içinde ulaşacağız"

A+A-

ANKARA (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye’nin dünya arenasında kendisine seçtiği büyük hedeflere, işçisi, emekçisi ve girişimci ruhuyla birlik ve beraberlik içinde ulaşacağını belirtti.

Hisarcıklıoğlu, yayımladığı mesajında, bütün çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladı.

Türkiye’nin dünya arenasında kendisine büyük hedefler seçtiğini ve bu hedeflere işçisi, emekçisi ve girişimci ruhuyla birlik ve beraberlik içinde ulaşacağını ifade eden Hisarcıklıoğlu, işçi ve işverenin birbirinden ayrı düşünülemeyecek iki asli unsur olduğuna dikkati çekti.

Hisarcıklıoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Ülkemizin, dünya arenasında kendisine seçtiği büyük hedeflere ulaşması, milli gelirini artırması ve daha müreffeh daha güzel günler görmesinin yolu, işçisi, emekçisi ve girişimci ruhuyla birlik ve beraberlikten geçer. Bizler işçi ve işveren örgütleri olarak mesele ülke meselesi, millet meselesi olduğunda ne mutlu ki tek yumruk olmayı, birbirimizi sevmeyi ve anlamayı başarmış bir toplumun temsilcileriyiz. Çalışanlarımızın hakları ve emekleri, üzerinde titizlikle durduğumuz ve her zaman saygı göstermek zorunda olduğumuz değerlerdir. Bu vesileyle Türk iş dünyası adına, alın terleriyle ülkemizin, çocuklarımızın geleceğine büyük katkılar koyan bütün emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik eder, selam ve saygılarımı sunarım."

Türki̇ye Serbest Muhasebeci̇ Mali̇ Müşavi̇rler ve Yemi̇nli̇ Mali̇ Müşavi̇rler Odaları Bi̇rli̇ği̇ (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı ise mesajında, 1 Mayıs'ın emeğin, alın terinin, dayanışmanın, kaynaşmanın günü olduğunu vurgulayarak, tüm emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutladı.

HABERE YORUM KAT