1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Seferihisar Belediyesi, işçi maaşlarına yüzde 11 zam yaptı

A+A-

İZMİR (AA) - Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, belediye işçilerine 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde müjde vererek, toplu sözleşmeyi imzaladıklarını ve işçi maaşlarına yüzde 11 zam yaptıklarını bildirdi.

Seferihisar Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, belediye yetkilileri, son 7 yılda olduğu gibi bu yıl da işçilere 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nde toplu sözleşme sevinci yaşattı.

Seferihisar Çocuk ve Gençlik Merkezinde düzenlenen imza töreninde konuşan Soyer, her 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesinde olduğu gibi sendikayla bir araya geldiklerini ve belediye işçilerini ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerini olumlu şekilde tamamlamayı başardıklarını ifade etti.

Tunç Soyer, Seferihisar Belediyesi ve Belediye İş Sendikası tarafından sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin tamamlandığını, işçilere maaş ve sosyal yardımlarla birlikte yüzde 11 zam yaptıklarını kaydetti.

Belediye İş Sendikası 2 No'lu Şube Başkanı Ahmet Mutoğlu ise sözleşmenin imzalanmasından duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT