1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Akçay, mesajında, AK Parti...

A+A-

KIRIKKALE (AA) - AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Mürsel Akçay, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akçay, mesajında, AK Parti hükumeti olarak, sendika ve sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halinde olduklarını, çalışanların sorunlarının çözümü, onların çok daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için çaba harcadıklarını belirtti.

İktidar partisi olarak, tek sermayeleri, emek ve alın teri olan çalışanların refah düzeyini sürekli yükseltmenin, onları hak ettikleri yaşam standardına ulaştırmanın gayreti içerisinde olduklarını kaydeden Akçay, mesajında şunlara yer verdi:

"Ülkenin büyümesine, gelişmesine, kalkınmasına en büyük katkıyı sağlayanlar, çalışan, üreten, işçi ve emekçi vatandaşlardır. AK Parti hükumeti olarak sendikalarla, sivil toplum kuruluşlarıyla istişare halinde, çalışanların sorunlarının çözümü, onların çok daha iyi şartlarda çalışabilmeleri için çaba harcamaktayız. Emeği, alın terini ve helal kazancı kutsal sayan, üretimde ve paylaşımda adaleti savunan bir kültür ve medeniyetin mensupları olarak, tüm çalışanların emeklerinin tam karşılığını almalarını önceliklerimiz arasında görüyoruz. İktidarımız döneminde ilk olarak önem verdiğimiz husus çalışan katılımcılığıdır. Bu çerçevede sosyal diyalog mekanizmalarını güçlendirdik. Çalışma barışının sağlanmasına yönelik düzenlemeler yapıldı. Bu dönemde ücretlerde de önemli iyileşmeler sağlandı."

HABERE YORUM KAT