1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 12 Ocak Perşembe Okulların tatil olduğu iller
12 Ocak Perşembe Okulların tatil olduğu iller

12 Ocak Perşembe Okulların tatil olduğu iller

Türkiye’yi günlerdir etkisi altına alan kar yağışı bazı illerde hala devam ediyor. Hangi il ve ilçelerde 12 Ocak Perşembe okullar tatil edilecek?

A+A-

12 OCAK PERŞEMBE İSTANBUL’DA OKULLAR TATİL Mİ?

İstanbul'da bu gece beklenen yağmurun, yarın Sabah karla karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde ise kara dönüşeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İstanbul'da bu gece yağmur beklendiği belirtildi. Yağmurun, yarın sabah saatlerinde karla karışık yağmura, kentin yüksek kesimlerinde kara dönüşeceği, ardından tekrar yağmura dönerek yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceği ifade edildi.

İstanbul ve Marmara Bölgesi'nin güneyindeki Çanakkale, Balıkesir, Bursa ve Bilecik'te mevcut yüksek miktardaki kar örtüsü üzerine yağmur ve karla karışık yağmur beklendiğinden, özellikle çatılarda kar yükünün artabileceğine,  kar erimeleri olabileceğine işaret edilen açıklamada, vatandaşların ve  ilgililerin tedbirli olması istendi.

12 Ocak Perşembe günü İstanbul'da okulların tatil olacağına dair şuana kadar bir açıklama yapılmadı

METRO VE METROBÜS SEFERLERİ NORMALE DÖNÜYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi bu akşam itibariyle metro ve metrobüs seferlerinin normale döneceğini açıkladı. Yoğun kar yağışı nedeniyle seferler sabaha kadar yapılıyordu.

EDİRNE'DE OKULLAR 12 OCAK PERŞEMBE YARIN DA TATİL

Edirne'de son 1 haftadır aralıkla süren kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı 27 santime ulaştı. Edirne Valiliği, il genelinde okulların yarın için 1 gün daha tatil edildiğini açıkladı. Valilik ayrıca sabaha kadar 'ciddi kar' yağışı beklendiği uyarısı yaptı.

Edirne Valiliği, meteorolojik raporlara göre kentte yarın sabah saatlerine kadar devam edecek kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının 20 santim daha yükseleceğini açıkladı. Valilik açıklamasında, "Trakya'da yeniden başlayacak olan kar yağışlarının Edirne, Kırklareli ve zamanla Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı şeklinde olacağı, yerde mevcut kar üzerine yeni ve taze kar olarak 20 santim ve üzerinde yeni bir kar beklendiği, kar yağışının etkisini Perşembe sabah saatlerinden itibaren kaybedeceği tahmin edildiği bildirilmiştir. Kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzlara karşı başta çatılarda biriken kar ve buz yüklü olmak üzere, buzlanma, don olayları ve ulaşımda aksamalar meydana gelebileceğinden vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları rica olunur" denildi.

RAPOR ÜZERİNE OKULLAR YARIN DA TATİL EDİLDİ

Edirne Valiliği gelen hava tahmin raporunu da gözönüne alarak, geçen cuma gününden itibaren eğitime ara verilen okulları yarın için de tatil etti. Valilik açıklamasında, "İlimizde yaşanmakta olan elverişsiz hava şartları, bu duruma bağlı kötü yol koşulları ve meteorolojik bilgilere göre kar yağışı beklenmesi nedeniyle merkez ve ilçelerde resmi-özel ilköğretim ve orta öğretim okulları ve kurumlarında valilik kararı ile 12.01.2017 Perşembe günü eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelde 12/01/2017 Perşembe günü idari izinli sayılacaktır" denildi.

KIRKLARELİ'NDE 12 OCAK PERŞEMBE OKULLAR TATİL EDİLDİ

 Kırklareli'nde, olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime 1 gün daha ara verildi.  Kırklareli Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle il genelindeki Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı tüm resmi ve özel okulların yarın da tatil edildiği belirtildi. Açıklamada kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.  Valilik kararıyla hafta başından bu yana okullar tatil edilmişti.

KAR ETKİSİNİ ARTTIRDI

Kent merkezi ile Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde sabah saatlerinde etkisini kaybeden kar yağışı öğle saatlerinde etkisini yeniden arttırdı.  Kar yağışı nedeniyle ise 34 köy yolu iki gündür ulaşıma kapalı. Ekipler, hem yolların trafiğe açılması hem de diğer yolların kapanmaması için yoğun çaba gösteriyor. Ekipler, Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısında olumsuzluk yaşanmaması için bölgedeki çalışmalarını yoğun sürdürüyor. 

NEVŞEHİR'DE 12 OCAK PERŞEMBE YARIN OKULLAR TATİL Mİ?

Nevşehir merkez ile Acıgöl, Gülşehir, Ürgüp, Derinkuyu  ilçelerine bağlı köy okullarının yanı sıra il genelinde taşımalı eğitim sistemi  kapsamındaki okullarda eğitime bugün ara verilecek. 

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının  ardından kentte etkili olan soğuk hava ve yollardaki buzlanma nedeniyle il  merkezi ve Acıgöl, Gülşehir, Ürgüp, Derinkuyu ilçelerine bağlı köylerdeki okullar  ile taşımalı sistemle hizmet verilen eğitim kurumlarının bugün için tatil  edildiği bildirildi.

Açıklamada, köy ve beldelerden kendi imkanlarıyla Nevşehir'e ve ilçe  merkezlerine gelen öğrencilerin de bir gün idari izinli sayılacağı duyuruldu.

HABERE YORUM KAT