1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali
19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali

Festivalde Uçan Süpürge Onur Ödülüne Selda Alkor layık görüldü- Bilge Olgaç Başarı Ödülü'nü ise yönetmen Bingöl Elmas, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz ve seslendirme sanatçısı Tülay Bursa paylaştı

A+A-

ANKARA (AA) - "19. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali"nde Uçan Süpürge Onur Ödülü'ne sinema sanatçısı Selda Alkor, layık görüldü.

"Sevgi Neydi" temasıyla düzenlenen festivalin açılış töreni, Devlet Opera ve Balesi Salonu'nda gerçekleştirildi.

Törende, Uçan Süpürge Onur Ödülünü alan Sevda Alkor, ödülü 50 yıllık sinema hayatının bir anısı olarak değerlendirdiğini belirtti.

Alkor, "Eskiden 'en iyi kadın oyuncu' ödülleri alırdık şimdi onur ödülleri alıyoruz. '50 senedir çok iyi işler yaptınız, siz artık bu ödüllere layıksınız' diyorlar. Bütün yaptıklarımız için alıyoruz bu ödülü, çok mutluyum." diye konuştu.

Bilge Olgaç Başarı Ödülü'nü ise yönetmen Bingöl Elmas, görüntü yönetmeni Meryem Yavuz ve seslendirme sanatçısı Tülay Bursa paylaştı.

Festivalin bu seneki tema ödülünün sahibi Diyarbakır patlamasında iki bacağını kaybeden genç yönetmen Lisan Çalan oldu.

Almanya'da gördüğü tedavi nedeniyle törene katılamayan Çalan, görüntülü mesajla festival komitesine teşekkür etti.

Sunuculuğunu Yetkin Dikinciler ile Şenay Gürler'in yaptığı açılış töreninde, Elvan Eker tiyatro performansı sergiledi, Şirincan Çakıroğlu stand-up gösterisi yaptı. The Commpany Müzikal Topluluğu gösterisinin ve Melis Danışment'in müzik dinletisinin de davetlilere sunulduğu törende, Uluslararası Sinema Yazarları Örgütü (Fipresci) Ödülü adaylarının da tanıtımı yapıldı.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT