1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. "20. Uluslararası Ankara Caz Festivali"
"20. Uluslararası Ankara Caz Festivali"

"20. Uluslararası Ankara Caz Festivali"

"Cazın Renkleri" temasıyla yapılacak festival 3 Mayıs'ta sanatseverlerle buluşacak

A+A-

İSTANBUL (AA) - "20. Uluslararası Ankara Caz Festivali", 3 Mayıs'ta Türkiye'nin yetiştirdiği dünya çapında müzisyenleri bir araya getiren Aşkın Arsunan Jazzino Band konseriyle başlayacak.

Caz Derneği'nin 20. yaşını da kutlayacağı etkinlik "Cazın Renkleri" temasıyla sanatseverlerle buluşacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığının yanı sıra büyükelçilikler, kültür ofisleri ve sanatsever kurumların destek verdiği festival, birçok usta müzisyeni ağırlayacak.

Alman trompet ve kornet sanatçısı Markus Stockhausen, piyanist Florian Weber eşliğinde, "Inside Out" projesiyle 6 Mayıs'ta sahne alacak. Goethe Enstitüsü katkılarıyla gerçekleştirilecek konser, Erimtan Müzesi'nde izlenebilecek.

Kürşat Başar ve Orkestrası 7 Mayıs'ta, Türkiye'nin ilk soul albümü "Moments"in sahibi Dilek Sert Erdoğan ile vokal caza gönül vermiş bir müzisyen ve akademisyen Aydın Kahya 13 Mayıs'ta, Kerem Görsev Vocal Jazz Project feat. Elif Çağlar 14 Mayıs'ta, perküsyon sanatçısı Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars grubu 18 Mayıs'ta ücretsiz açık hava konserlerine ev sahipliği yapan Next Level AVM'de sanatseverlerle buluşacak.

Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası Komutanlığı bünyesinde kurulan TÜRKAY da 27 Mayıs'ta festival kapsamında sahne alacak.

Beste ve yorumlarıyla birçok projeye öncülük eden Kamil Erdem, yeni grubu ve projesi Longa Nova ile 11 Mayıs'ta, Amerikalı caz vokal sanatçısı Karrin Allyson 12 Mayıs'ta Türk Japon Vakfı'nda izleyiciyle buluşacak.

New York cazının ileri gelen Türkiye temsilcileri olan müzisyenlerden oluşan Ali Perret Quintet 9 Mayıs'ta, Türkiye’nin ilk caz piyanist ve vokallerinden, caz müziğinin yaygınlaşmasına önemli katkılarda bulunan İlham Gencer ve İpek Dinç Yüce 25 Mayıs'ta, cazın duayenlerinden Önder Focan, caz ve popüler müzik sahnelerinin genç nefesleri Şallıel Brothers ile 26 Mayıs'ta konser verecek.

Bosnalı besteci, gitarist ve şarkıcı Goran Bregoviç, festivalin 28 Mayıs'ta gerçekleşecek kapanış konserinde sahne alacak.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT