1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de tören düzenlendi

A+A-

EDİRNE / TEKİRDAĞ/ KIRKLARELİ (AA) - 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'de tören düzenlendi.

Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, anıta çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Özcan, günün anlam ve önemini belirten konuşmasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tüm dünya çocuklarına armağan edildiğini söyledi.

Cumhuriyetin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ileri görüşlü bir devlet adamı olduğunu tüm dünyaya gösterdiğini ifade eden Özcan, "Bugün maalesef çocukların üzerine acımasızca bombalar atan devlet adamları varken bizim dünya çocuklarına bayram hediye eden eşsiz bir lidere sahip olmamız medeniyetimizin kalıplara sığmayan bir yücelikte olduğunun bir kanıtıdır. 23 Nisan'ın çoşkusunu tüm dünya çocuklarıyla yaşamaktan mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Ezgi Eriş de çocuklar adına bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilk üçe giren öğrencilere altın ve bisiklet hediye edildi.

Anıtta düzenlenen törene, CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrencilerle vatandaşlar katıldı.

Buradaki törenin ardından Saraçlar Caddesi'nde oluşturulan platformda öğrenciler halkoyunu gösterileri sundu.

- Tekirdağ

Tekirdağ'da da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.

Tekirdağ Valiliği önündeki Atatürk Anıtı'na İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler'in çelenk sunmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

Çorlu Yunus Emre İlkokulu öğrencilerinden Emir Tunç, Ayşe Naz Doğan, Muhammet Savaş ve Kardelen Orman Tekirdağ Valisi Enver Salihoğlu'nu makamında ziyaret etti. Çocuklar günün anısına temsilen vali olarak Salihoğlu'nun koltuğuna oturdu.

Salihoğlu, öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

- Kırklareli

Kırklareli'de, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla tören düzenlenirken, Şevket Dingiloğlu Parkında toplanan öğrenci ve öğretmenler kortej eşliğinde Atatürk Anıtı'na geldi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Milli Eğitim Müdür Vekili Veli Şen, anıta çelenk sundu. Kutlamalar festival alanında devam etti.

Şen, burada yaptığı konuşmada, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) açılışı ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 96. yıl dönümünün büyük bir coşku ve gururla kutlandığını söyledi.

TBMM'nin açılmasının, Cumhuriyetin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğindeki istiklal mücadelesinin en önemli kilometre taşlarından biri olduğunu ifade eden Şen, tüm çocukların bayramlarını kutladı.

Konuşmaların ardından öğrenciler tarafından çeşitli gösteriler sunuldu.

Kutlamalara katılan Vali Esengül Civelek tarafından öğrencilere uçan balon dağıtıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT