1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

"Küçük Ressamlar Anıtkabir'de" etkiliği kapsamında İngiliz ressam Pamphilon, çocuklarla Atatürk'ün Geometri kitabından esinlenilen "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" konulu bilimsel sanat eseri yaptı- Pamphilon, tabloyu Nobel ödüllü Prof. Dr. Sancar'a 19

A+A-

ANKARA (AA) - İngiliz ressam Ned Pamphilon, çocuklarla "Küçük Ressamlar Anıtkabir'de" etkiliği kapsamında, Mustafa Kemal Atatürk'ün Geometri kitabından esinlenilerek oluşturulan "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" konulu bilimsel sanat eseri yaptı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ikincisi gerçekleştirilen "Küçük Ressamlar Anıtkabir'de" etkinliğinde çocuklarla bir araya gelen Pamphilon, bu sene gerçekleştireceği çalışmada Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" sözünü kullandığını söyledi.

Atatürk'ün yazdığı Geometri kitabından esinlendiklerini belirten ressam Pamphilon, şöyle konuştu:

"2015 Nobel Kimya Ödülü'nü kazanarak ödülünü Mustafa Kemal Atatürk'e armağan eden Prof. Dr. Aziz Sancar'a 19 Mayıs'ta düzenlenecek törende hediye edilecek tablonun orijinal kısmını oluşturdum. Çocuklarla birlikte de 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir' sözünün içindeki kalpleri ve kenarındaki el boyalarını gerçekleştiriyoruz."

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinliğe 2-14 yaşlarındaki çocuklar katıldı. 2-7 yaşlarındaki çocuklar, özel olarak hazırlanan tuval üzerinde bulunan harflerin etrafına rengarenk el izlerini bıraktı.

Daha sonra tuvali devralan 8-14 yaşlarındaki çocuklar da "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir" sözünün yer aldığı bölümdeki kalpleri boyadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

HABERE YORUM KAT