1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla dev Türk bayrağı açıldı- Marmaris ilçesi Kemeraltı Mahallesi'nde şenlik düzenlendi

A+A-

MUĞLA (AA) - Muğla'nın Fethiye ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla AKUT görevlileri ve öğrenciler tarafından dev Türk bayrağı açıldı.

Beşkaza Meydanı'nda bu yıl 9'uncusu düzenlenen Çocuk Şenliği'nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Etkinlikte açılan 40'a 8 metre ebadındaki, üzerinde "Cumhuriyet fazilettir" yazılı dev Türk bayrağı, ilgi gördü.

Stantlarda, çocuklara balon, pamuk şekeri, oyuncak ve hediyeler dağıtıldı.

Alandaki mini basketbol potası ve futbol kalesinde minikler atışlar yaptı. Etkinliğe katılanlar, Fethiye Turizm Tanıtım Kültür Çevre ve Eğitim Vakfının bünyesindeki çocuk korusunun söylediği şarkılar eşliğinde eğlendi.

AKUT ve Likya Dağcılık Kulübünün tırmanma ve temsili kurtarma istasyonuna da çocuklar ilgi gösterdi.

Etkinliğe, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, Belediye Başkanı Behçet Saatcı, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Aşık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Doğan da katıldı.

- Marmarislilerin 23 Nisan kutlaması

Marmaris ilçesinin Kemeraltı Mahallesi'nde de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla şenlik düzenlendi.

Mahalledeki 105. sokak sakinlerinin düzenlediği şenlikte, çocuklar canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi, yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.


23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT