1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 23 Nisan Ulusal Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nce sokakta çalıştığı ya da dilencilik yaptığı belirlenerek koruma altına alan 12 çocuk için çeşitli etkinlikler düzenlendi

A+A-

ANKARA (AA)- Ankara Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nce sokakta çalıştığı ya da dilencilik yaptığı belirlenerek koruma altına alan 12 çocuk için çeşitli etkinlikler düzenlendi

Ankara Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında düzenlenen etkinlikler hakkında bilgi verildi.

Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlikte, sokakta çalışan ve dilencilik yapan çocuklara yönelik uygulamalar neticesinde muhafaza altına alınan 6'sı Türk, 4'ü Suriyeli ve 2'si Iraklı toplam 12 çocuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle "Milli bayramların birleştirici kaynaştırıcı etkilerini yaşayarak millet olma şuurunu kazanmaları, sosyal hayata uyum sağlamaları ve geleceğe umutla bakabilmelerini sağlamak amacıyla" Kızılay Vakfından temin edilen yeni kıyafetler giydirilerek Gençlik Parkı içerisindeki lunaparka götürüldü. Lunaparkta yaşlarına uygun oyuncaklara bindirilen çocuklar keyifli saatler geçirdi.

Günün anlam ve öneminin anlatıldığı etkinliklerde çocuklara yemek yedirilerek, okullarına devam etmeleri ve topluma faydalı bireyler olmalarının önemi anlatıldı. Keçiören'de bulunan Deniz Kızı Akvaryumu'nu da gezen çocuklara rehber eşliğinde deniz canlıları tanıtıldı.

Gezi bitiminde ailelerine teslim edilen çocuklara, sokakta kendilerini bekleyen tehlikeler hakkında bilgi de verildi.

HABERE YORUM KAT