1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. "3 milyon 482 bin dekar orman alanının tapusu alındı"
"3 milyon 482 bin dekar orman alanının tapusu alındı"

"3 milyon 482 bin dekar orman alanının tapusu alındı"

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:- "Ülkemiz ormanlarında kadastro çalışmalarını en kısa sürede tamamlayacağız. Bu kapsamda, 3 milyon 482 bin dekar orman alanının daha tapusunu aldık"

A+A-

ANKARA (AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 3 milyon 482 bin dekar orman alanının daha tapusunun alındığını belirterek, ormanlarda kadastro çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını bildirdi.

Eroğlu, yaptığı açıklamada, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından ülke genelinde yürütülen orman kadastro çalışmalarında sona gelindiğini bildirdi.

Eroğlu, OGM'nin çalışmalarıyla Amasya, Çorum, Samsun ve Tokat'ta 6495 Sayılı Kanun kapsamında 2015 yılı içerisinde bin 357 birimin bin 212'sinde 3 milyon 482 bin dekar orman alanının kadastrosunun tamamlandığını kaydetti. Bu kapsamda 3 milyon 482 bin dekar orman alanının daha tapusunu aldıklarını ifade eden Eroğlu, ormanlarda kadastro çalışmalarının en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.

Amasya il sınırları içerisindeki 193 birimde orman kadastrosu çalışmalarının tamamlandığını kaydeden Eroğlu, tapuya tescilleri sağlanan 845 bin 920 dekar orman alanının da tapularının alındığını vurguladı.

Orman alanlarının yüzde 98'inde kadastro çalışmalarının tamamlandığı bilgisini aktaran Eroğlu, "Bu kadastro çalışmaları sayesinde kangrene dönen ve yıllardır çözülemeyen 2-B olayını da çözüme kavuşturduk." değerlendirmesini yaptı.

HABERE YORUM KAT