1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu
52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

- Genel klasman lideri Gonçalves:"Henüz her şey bitmedi. Daha önümüzdeki iki zor etap daha var. Çalışarak, tüm giydiğimiz mayoları korumayı ve buradan şampiyon olarak gitmeyi hedefliyoruz"- Kumluca-Elmalı etabı birincisi Garcia:"Uluslararası bir yarışta b

A+A-


ANTALYA (AA) - 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda 6. gün sonunda genel klasman liderinin giydiği turkuaz mayoyu devralan İspanya'nın Caja Rural-Seguros RGA takımından Jose Gonçalves, bitime iki etap kalmasına rağmen henüz hiçbir şeyin netleşmediğini söyledi.

Kumluca-Elmalı etabı sonunda düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Gonçalves, aynı zamanda sprint liderinin giydiği yeşil mayoyu taşıdığını da hatırlatarak, "Çok çalışıyorum, çok iyi antrenman yapıyorum. Yavaş, yavaş karşılığını almaya başladım. Her şey yolunda ve her gün daha da ileri gidiyor. Bugünkü yarışta, rakiplerimize karşı zaman kazanmaya çalıştım. Henüz her şey bitmedi. Daha önümüzdeki iki zor etap daha var. Çalışarak, tüm giydiğimiz mayoları korumayı ve buradan şampiyon olarak gitmeyi hedefliyoruz." diye konuştu.

Kumluca-Elmalı etabı birincisi Caja Rural-Seguros RGA takımından Jaime Roson Garcia ise, "Uluslararası bir yarışta böyle bir etabı kazanmak, fantastik bir duygu." dedi.

Zorlu bir etap olduğuna değinen Garcia, "Bugünkü stratejimiz, kaçış grubuna kendi takımımızdan birini sokarak, grubu kontrol altında tutmaktı. Genel klasmanda ikinci Jose Gonçalves'i ön gruba sokup, hakim bir sürüşle yarışı kontrol altında tutarak, tırmanışa kadar geldik. Buraya kadar etap çok hızlı sürdü. Tırmanış da bir hayli zorluydu. Tırmanışta Neimiec atağımdan sonra beni yakaladı ve bana karşı iki defa atak yaptı. Ben de bu ataklarına karşılık vererek, etabı aldım." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT