1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. 90 yaşında tarla sürüp bahçe temizliyor
90 yaşında tarla sürüp bahçe temizliyor

90 yaşında tarla sürüp bahçe temizliyor

Şırnak'ın İdil ilçesinde traktörle tarlasını sürüp bahçesini temizleyen 90 yaşındaki 7 çocuk ve 42 torun sahibi Genç, tarla ve bahçe işlerini ilerleyen yaşına rağmen kendisi yapıyor

A+A-

Şırnak'ın İdil ilçesinde traktörle tarlasını sürüp bahçesini temizleyen 90 yaşındaki Tahir Genç, çalışkanlığıyla dikkati çekiyor.

Kurtuluş köyünde oturan, 7 çocuk ve 42 torun sahibi Tahir Genç, tarla ve bahçe işlerini ilerleyen yaşına rağmen kendisi yapıyor.

Günün ilk ışıklarıyla uyanıp yürüyüş yapan, ardından tarlasında işe başlayan Genç, traktörle araziyi sürüp, bağ ve bahçesindeki ağaçların bakımını gerçekleştiriyor.

Genç, AA muhabirine Kürtçe yaptığı açıklamada, 10 yaşından itibaren bağ ve bahçe işleriyle uğraştığını, çalışmayı çok sevdiğini söyledi.

''Kendi işimi kendim yapıyorum, kimseden yardım almıyorum"
Sabah namazının ardından güne yürüyüş yaparak başladığını, tarlada ürettikleri doğal sebze ve meyveleri tükettiğini anlatan Genç, şöyle konuştu:

"Bol bol yürüyorum. Köyümüzün havası da çok temiz. Meyve ve sebze yetiştiriyoruz. Sebze ürünlerini yazın kurutup, kışın tüketiyoruz. Dinç kalmayı, erken uyuyup kalkmaya ve doğal ürünler yemeye borçluyum. Eskiden tarlayı sabanla sürüyorduk, çok yoruluyorduk. Şimdi traktörlerle yapıyoruz. Zeytin, fıstık ve meyve bahçelerimiz var. Hem kendimiz tüketiyoruz hem de misafirlerimize ikram ediyoruz. Kendi işimi kendim yapıyorum, kimseden yardım almıyorum."

Bereketli bir bölgede yaşadıklarını ifade eden Genç, gençlere çok çalışmaları tavsiyesinde bulundu.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT