1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ABD'de Ahıska Türkleri çalıştayı
ABD'de Ahıska Türkleri çalıştayı

ABD'de Ahıska Türkleri çalıştayı

ABD’nin 14 farklı eyaletinden başkent Washington'a gelen Ahıska Türkleri, ülkedeki yerleşme süreçlerinin, kaygıların ve beklentilerin ele alındığı çalıştayda buluştu

A+A-

WASHINGTON (AA) - ABD’de yaşayan Ahıska Türkleri, 2016 yılı çalıştayı dolayısıyla ABD Diyanet Merkezi’nde bir araya geldi.

Ahıska Türkleri Konsey Başkanı Aydın Mamedov'un açılış konuşmasını yaptığı çalıştayda, Türkiye Washington Büyükelçiliği Müsteşarı Aydan Karamanoğlu, Dr. Halil Mutlu, ABD Din ve Sosyal Hizmetler Müşaviri Dr. Yaşar Çolak, Türk Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) Başkanı İbrahim UYAR, TASC kurucu üyesi Murat Güzel ve Ahıska Türkleri Konseyi Genel Sekreteri Fatih Dursun birer konuşma yaptı.

Çalıştayda, ABD'deki yerleşme süreçleri, Ahıska Türklerinin kaygıları ve beklentileri tartışıldı.

Öte yandan, Ahıska Türklerine ait tek çatı kuruluşu Ahıska Türkleri Amerika Konseyinin Washington'da genel merkezi açıldı.

Türkiye Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, açılış törenine katılarak bir konuşma yaptı.

Ahıska Türklerinin başkent Washington’da ofis açmasını memnuniyetle karşıladığını belirten Kılıç, "Ahıska Türkleri Konseyinin ne kadar büyük bir vizyona sahip olduğunu göstermektedir. Her zaman Ahıska Türklerine desteklerimiz devam edecektir" dedi.

Etiketler : ,
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT