1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. ABD'li ilaç firması ikinci kez tazminata mahkum edildi
ABD'li ilaç firması ikinci kez tazminata mahkum edildi

ABD'li ilaç firması ikinci kez tazminata mahkum edildi

Johnson&Johnson şirketi, yıllarca firmanın talk pudrasını kullanan ve yumurtalık kanserine yakalanan bir kadına 55 milyon dolar tazminat ödeyecek

A+A-

ANKARA (AA) - İlaç ve kozmetik üreticisi Johnson&Johnson şirketi, firmanın talk pudrasını kullanmasının yumurtalık kanserine yakalanmasına neden olduğunu savunan ABD'li bir kadına tazminat ödeyecek.

BBC'nin haberine göre, Missouri eyalet mahkemesi, şirketin, yıllarca talk pudrası ürününü kullanan Gloria Ristesund isimli 62 yaşındaki kadına, toplamda 55 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetti.

Ristesund'ın avukatlarından Jare Beasley, müvekkilinin karardan memnun olduğunu belirterek, "Firma benzer davalarda anlaşma yoluna gitmeye zorlanmalıdır." dedi.

Haberde, yumurtalık kanseri teşhisiyle 2011 yılında bir dizi ameliyat geçiren Ristesund'ın durumunun iyiye gittiği de belirtildi.

Ürünlerinin güvenilir olduğunu savunan ve temyize gideceklerini açıklayan Johnson&Johnson şirketi, şubat ayında da benzer bir davada 72 milyon dolar ödemeye mahkum edilmişti.

Firmaya karşı açılan binden fazla dava bulunuyor.


Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT