1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adalet Bakanı Bozdağ:
Adalet Bakanı Bozdağ:

Adalet Bakanı Bozdağ:

"Bursa'nın adliye personeli, hakim ve savcılarının ihtiyacı olan lojman meselesini çözmek için 105 lojmanın bugün ihalesi yapılacak. Böylelikle Bursa'da lojman ihtiyacını da tamamen halletmiş olacağız"

A+A-

BURSA (AA) - Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bursa'daki adliye personeli, hakim ve savcılarının lojman ihtiyacını karşılamak için bugün 105 lojman ihalesinin yapılacağını belirterek, "Böylelikle Bursa'da lojman ihtiyacını da tamamen halletmiş olacağız." dedi.

Bozdağ, İstinaf Mahkemesi olarak değerlendirilecek eski Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğü binasını inceledikten sonra Çarşamba semtindeki Valilik binasına giderek, Bursa Valisi Münir Karaloğlu'nu ziyaret etti.

Bakan Bozdağ, yarın Bursa'da İstinaf Mahkemesinin temel atma törenine katılacağını söyledi.

Bursa Adliyesi'ni ziyaretinde, adliyenin çalışmaları ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldığını belirten Bozdağ, "Bursa'nın adliye personeli, hakim ve savcılarının ihtiyacı olan lojman meselesini çözmek için 105 lojmanın bugün ihalesi yapılacak. Böylelikle Bursa'da lojman ihtiyacını da tamamen halletmiş olacağız." diye konuştu.

Bozdağ, İstinaf Mahkemesinin hazırlıklarının sürdüğünü aktardı.

İstinaf Mahkemesinin, öncelikle faaliyete geçirilecek mahkemelerden biri olduğunu dile getiren Bozdağ, şunları kaydetti:

"Bursa Valiliğinden İstinaf Mahkemesi ile ilgili kullanılmak üzere geçici olarak Adalet Bakanlığına tahsis edilen eski Köy Hizmetleri Bölge Müdürlüğünün bulunduğu bölgeyi gezdik, gördük. Orasıyla ilgili çalışmaları yerinde değerlendirdik. İstinaf Mahkemesi inşaatının uzun süreceği dikkate alınarak, belki daha erkene almak için burayı devreye sokabiliriz. Onun değerlendirmesini yapacağız. Eylül ayına kadar değerlendirmeler bir sonuç verecektir."

Bakan Bozdağ'a, Vali Karaloğlu tarafından İznik çinisi vazo hediye edildi.

HABERE YORUM KAT