1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adana OSB'de fabrikaların toplu açılış töreni
Adana OSB'de fabrikaların toplu açılış töreni

Adana OSB'de fabrikaların toplu açılış töreni

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sarı:-"Hükümetimiz her daim sanayimizi desteklemiş, yatırımcılara çok önemli teşvikler vermiş ve küresel pazarda yoluna çıkan engelleri kararlılıkla aşmıştır. 2023 büyük Türkiye hedefine kilitlendik, yolumuza devam ediyoruz"

A+A-

ADANA (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Güldemet Sarı, "Hükümetimiz her daim sanayimizi desteklemiş, yatırımcılara çok önemli teşvikler vermiş ve küresel pazarda yoluna çıkan engelleri kararlılıkla aşmıştır. 2023 büyük Türkiye hedefine kilitlendik yolumuz devam ediyoruz." dedi.

Sarı, Samsun Makina Adana Fabrikası ve yapımı tamamlanan diğer tesislerin toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, teşriflerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve yatırım yapan firma yetkililerine teşekkür etti.

Bölgenin kalkınmasına ve insanın yaşam kalitesinin artmasına yönelik yapılan tüm yatırımların önemine değinen Sarı, büyük ve güçlü devlet olmanın şartlarından birinin de büyük ve güçlü sanayi yatırımlarına sahip olmak olduğunu söyledi.

Bu bağlamda özel sektörün dinamizminin korunması gerektiğini dile getiren Sarı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Fabrika iş demektir. Fabrika aş demektir. Fabrika kalkınma ve büyüme demektir. Başta Samsun Makine Sanayi ve bugün toplu açılışını yapacağımız diğer işletmelerin bölge insanımız için çok büyük ve önemli olduğunu ifade etmek isterim. Çünkü birçok yan sektörü de harekete geçirecek bu işletmelerin bölgeye sağlayacağı katma değer büyük olacaktır. 2023'ün büyük Türkiye'si ve ülkemizi en büyük 10 ekonomiden biri haline getirebilmek, en büyük hedefimizdir. Bunun için tek yürek olup hükümetimiz özel sektörümüz güç birliği içinde çalışıyoruz."

Bölgedeki sanayiyi önemsediklerini dile getiren Sarı, şunları kaydetti:

"Hükümetimiz her daim sanayimizi desteklemiş, yatırımcılara çok önemli teşvikler vermiş ve küresel pazarda yoluna çıkan engelleri kararlılıkla aşmıştır. 2023 büyük Türkiye hedefine kilitlendik, yolumuza devam ediyoruz. Uluslararası büyüme merkezlerinin doğuya kaydığı bu süreçte Çukurova bölgemiz daha da önem kazanacak, Adanamızı Çukurovamızı Doğu Akdeniz'in lider bölgesi konumuna taşımak için hep beraber çalışacağız. Şehrimizi uluslararası çekim merkezi ve üretim üssü haline getirecek projeler üreteceğiz."

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT