1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ahmet Arif Denizolgun vefat etti
Ahmet Arif Denizolgun vefat etti

Ahmet Arif Denizolgun vefat etti

Süleyman Efendi Hazretlerinin torunu olan halk arasında Süleymancılar diye bilinen Süleymanlılar cemaatinin kanaat önderi ve lideri Muhterem Ahmet Arif Denizolgun vefat etti.

A+A-

Süleyman Hilmi Tunahan Efendi Hazretleri'nin torunu olan halk arasında Süleymancılar diye bilinen Süleymanlılar cemaatinin lideri Muhterem Ahmet Arif Denizolgun Beyefendi 61 yaşında vefat etti.

Gece saat 03:00 sularında geçirdiği beyin kanaması sonucu Beykoz'da bir hastaneye kaldırılan ve 04:00 sularında vefat eden Muhterem Ahmet Arif Denizolgun Beyefendi'nin cenazesinin bugün Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilmesi bekleniyor. 

Ahmet Arif Denizolgun Beyefendi, babası Hüseyin Kamil Denizolgun Beyefendi'nin vefat yıldönümünün ilk saatlerinde; dedesi Süleyman Hilmi Tunahan Hazretleri'nin yıldönümünden 1 hafta önce (16 Eylül) vefat etti.

AHMET ARİF DENİZOLGUN KİMDİR?

Ahmet Arif Denizolgun 1956 yılında İstanbul'da doğdu. Ahmet Arif Denizolgun, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Bölümünü bitirdi, bugunkü adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisi Mimarlık Bölümünü bitirdi. Daha sonra Columbia University Wagner College Ekonomi İş İdaresi bölümünden mezun olan Ahmet Arif Denizolgun Beyefendi  Serbest Mimar ve Müteahhitlik yaptı. 1994 seçimlerinde Antalya'da milletvekili seçilen Denizolgun; 20. Dönem Antalya Milletvekilliği ile Ulaştırma Bakanlığı yaptı. NATO Komisyon Başkanlığı, Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerinde bulunmuştur.

53418.jpg

 

HABERE YORUM KAT