1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Şahin:
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Şahin:

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Şahin:

"Aile Sosyal Destek Projesini öncelikle, Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntılar sebebiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde terörden etkilenen aileler için uyguladık. Ancak bu bir Türkiye projesidir"- "Bu ailelerimize sosyal yardımlar anlamında da

A+A-

BİTLİS (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ebubekir Şahin, "Aile Sosyal Destek Projesini öncelikle, Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntılar sebebiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde terörden etkilenen aileler için uyguladık. Ancak bu bir Türkiye projesidir." dedi.

Aile Sosyal Destek Projesi (ASDEP) kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görev alacak personelin mülakatına katılan Şahin, ASDEP'i yaygınlaştırmak ve bu dönemde de gerçekten bütün Türkiye projesi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Bugün de Bitlis'te alacakları ASDEP uzmanlarının mülakatına katıldıklarını ifade eden Şahin, "Mülakat sonucu 16 kişi alacağız. Bu kişilerin mülakatlarında çok hassas davranıyoruz. Sadece sosyoloji değil, psikoloji mezunları ile sosyal çalışmacılar, aile ve tüketici bölümünden mezun olanlar gibi çoklu bir kombinasyon içerisinde alımları yapmaktayız. Hayırlara vesile olmasını diliyorum." diye konuştu.

- "Bu bir Türkiye projesidir"

ASDEP uzmanlarının sadece terör mağduru ve terörden zarar gören ailelerin değil sosyal yardımlara ihtiyacı olan tüm ailelerle ilgileneceğini vurgulayan Şahin, şöyle devam etti:

"Projeyle, her ailenin bir uzmanı ve danışmanı olacak. İlk etapta özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizdeki terör mağduru ailelerimiz için bunu kullandık. Bunu da devam ettiriyoruz. Hem personel alımı hem de ASDEP kapsamında çalışmalarımız devam etmekte. Belki öncelik olarak Türkiye'nin içinde bulunduğu sıkıntılar sebebiyle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerimizde terörden etkilenen ailelerle ilgili olarak bu projeyi uyguladık. Ancak bu bir Türkiye projesidir. Bu ailelerimize sosyal yardımlar anlamında da ciddi yardımlarımız var. Her ilde terörden zarar gören ailelere yardımlar sunuyoruz. Bu bir hükümet politikasıdır. Başbakanımızın, koordinatör bakanımız ve sayın bakanımızın talimatıyla, bu bölgede gelen talepleri geri çevirmemektedir. Kesinlikle terörden etkilenen vatandaşlarımızla ilgili olarak her türlü yardım yapılmakta ve yapılmaya da devam edilecek."

Sosyal Yardımlar Genel Müdür Yardımcısı Şuayip Tunçal ise terörden zarar gören her aile bin 200 liraya kadar nakdi yardım verdiklerini kaydederek, "Bakanımızın ve müsteşarımızın bilgileri ve talimatlarıyla Bitlis'te de ciddi anlamda katkılarımız oldu. Bu süreçten sonra da hayat normale dönünceye kadar nakdi anlamda ne kadar yardıma ihtiyaç olursa, bakanlık olarak her türlü katkıyı vereceğiz." ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT