1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne doğru
AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne doğru

AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi'ne doğru

AK Parti'de, genel başkan adayının belirlenmesine yönelik bugün yapılan temayül yoklamasında 312 partilinin görüşü alındı

A+A-

ANKARA (AA) - AK Parti'de, olağanüstü büyük kongre kararının alınmasının ardından, genel başkan adayının belirlenmesine yönelik bugün yapılan temayül yoklamasında 312 partilinin görüşü alındı.

Genel Merkez Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen temayül yoklamasına, yönetici pozisyonundaki teşkilat mensupları, il belediye başkanları, il genel meclisi başkanları ve büyükşehir belediye meclislerinin başkanvekilleri katıldı.

AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongre Tertip Komitesi Üst Kurul Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın başkanlık yaptığı temayül komisyonunda, TBMM'yi temsilen Grup Başkanvekilleri adına Nurettin Canikli, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile Genel Merkez Kadın ve Gençlik Kolları başkanları yer aldı.

Partililer, kendilerine verilen pusulalara "Yeni genel başkan olarak kimi görmek istiyorsunuz?" sorusunun cevabını yazdı ve zarfa koydukları pusulaları sandığa attı.

Bugün yapılan temayül yoklamasına komisyonun çağrıda bulunduğu 353 partiliden 312'si katıldı.

Temayül yoklamasına yarın, Genel Merkez Kurucular Kurulu, Merkez Karar Yönetim Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Demokrasi Hakem Kurulu ve Siyasi Etik Erdem Kurulu üyeleri ve şu anda aktif olan 26. Dönem milletvekilleriyle devam edilecek.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT