AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'dan Yavaş'a işten çıkarma tepkisi!

AK Parti Ankara İl Başkanı Özcan'dan Yavaş'a işten çıkarma tepkisi!
AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara BB Başkanı Yavaş'ın son olarak 30 kişinin işten çıkarmasına tepki gösterdi.

Kurban Bayramı öncesi ABB iştiraki olan Ankara Halk Ekmek Fabrikası'ndan 30 işçinin işten çıkarıldığı ortaya çıktı. Her gün bir başka kişiyi işten çıkaran Yavaş yönetimi son olarak Celal Ataman isimli bir personeli işten çıkardı.

fzacmjhxwakwocz.jpeg

Özellikle göreve geldiği ilk andan itibaren CHP'li olmayan işçileri mobbing, baskı, sürgün ve haksız tutanaklarla işten çıkardığı iddia edilen Mansur Yavaş'a tepki gösteren AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Halk Ekmek Fabrikasında yaşanan tazminatsız işten çıkarma, primlerin iptali vb. skandalları ortaya çıkardı.

Yavaş'ın cadı avını Hakan Han Özcan ortaya çıkardı! Ankara Halk Ekmek Fabrikası'nda tazminatsız 30 kişiyi işten atma skandalı!

"ÇALIŞANIN PRİMLERİ VE DOĞALGAZ YARDIMLARI ÖDENMEDİ, PANDEMİDE ÜCRETSİZ İZİN VERİLDİ"

Özcan, "Halk Ekmek Fabrikası'nda 31 Mart yerel seçimleri öncesinde hiçbir işçi ne mobbinge ne baskıya ne sürgüne ne de işten çıkarma ile karşı karşıya kaldı. Ancak 31 Mart seçimleri sonrasında özellikle son birkaç aydır bu iş tam tersine döndü. Üretim tesisinde 7 gün 24 saat çalıştırılan personelin doğru düzgün mesaileri ödenmiyor. İnsanların bayram ikramiyeleri ödenmedi. Şu anda çalışanların, Genel Müdür Hüseyin Velioğlu tarafından ödenmeyen 3 tane ekmek primi,1 tane doğalgaz yardımı alacağı var. Kendi partilerini desteklemeyenleri pandemi döneminde ücretsiz izine gönderdiler. Bunlar SGK'dan gönderilen müfettiş tarafından belirlenmiş ve ceza yazılmış." ifadelerini kullandı.

Yavaş'ın cadı avını Hakan Han Özcan ortaya çıkardı! Ankara Halk Ekmek Fabrikası'nda tazminatsız 30 kişiyi işten atma skandalı!

"FABRİKANIN HER YERİNDE HAŞERE VE KEMİRGENLER GEZDİĞİNİ ÖĞRENDİK"

İnsanların halk ekmeğe ulaşım konusunda zorluk yaşadığı döneme ilişkin de konuşan Özcan, "Yavaş ve ekibinin işi tamamen algı oluşturmak. Çok güzel algı operasyonu yapıyorlar. Ekmek sevkiyatı büfelere 3 kere yapılırken şu anda 2'ye düşürüldü. Bunun yüzünden insanlar uzun kuyruklar oluşturmaya başlayınca Yavaş ve ekibi çıktı 'Halk Ekmeğe rağbet arttı' yalanını ortaya attılar. Ekmeğin kalitesi ile oynandı. Ankaralılar da bu durumdan muzdarip zaten. İşçinin hakkını vermedikleri için, baskı ve mobbingler yüzünden üretimdeki işçiler iş bırakma eylemleri yaptı. Fabrika içerisinde eski dönemde hiçbir haşere ve kemirgen olmazken şimdilerde fabrikanın her yerinde farelerin ve haşerelerin dolandığını öğrendik." diye konuştu.

Yavaş'ın cadı avını Hakan Han Özcan ortaya çıkardı! Ankara Halk Ekmek Fabrikası'nda tazminatsız 30 kişiyi işten atma skandalı!

"MANSUR YAVAŞ SÖYLEDİKLERİNİN TAM TERSİNİ YAPTI"

Özcan şöyle devam etti: "Mansur Yavaş 31 Mart yerel seçimleri öncesi Dereboyu Caddesinde düzenlediği mitinginde 'Evine ekmek götüren insanı neden işten çıkarayım? Ekmekle oynayan namussuzdur, alçaktır; bu kadar net. Atacağımız insanlar belli. Duvarlara benimle ilgili Kürtçe slogan yazan adam atılacak. EGO'da genel müdürlük yapıp, kalkıp, sağda solda seçim bürosu açanlar, sandıklarda görevlendirilenler atılacak' diye insanları kandırmıştır. Yavaş bu söylemlerinin tam tersini yapmıştır. Belediye bünyesinde çalışan ve kendi döneminden önce giren bütün personeli fişlediler. AK Parti'ye oy veren herkesi işten çıkarıyorlar. İnsanların ekmeklerine kan doğradılar. Halk Ekmek'te çalışan 30 personel görevden çıkarıldı. İşsizlik maaşı da alamıyorlar Daha da arkadan gelen listeler var. Kendi aldıkları adamlardan da hayır görmemişler. Üretim tesisinde bir vardiyada 36 personel görev yaparken seçim döneminde bu insanların 10'unu izinli gösterip seçim çalışmaları için görevlendirdiler. Simit, poğaça bölümünde çalışan adamları da seçim günü sabaha kadar ihtiyaçların karşılanması için gönderildi."

fy41pv-wcaa9h-c.jpeg

BİR İNSAN MİLLEVEKİLİYLE FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ DİYE İŞTEN ÇIKARILMAZ

AK Parti Ankara Milletvekili Osman Gökçek ile resim çektirdi diye işten çıkarıldığı iddia edilen Reyhan Yavuz'a ilişkin de konuşan Özcan, "Bir insan ancak başka birine bu kadar kin ve nefret duyabilir. Bir insan bir milletvekili ile fotoğraf çektirdi diye işten çıkarılmaz. İnsan insana yapmaz bunu. Seçim öncesi şef yaptığınız, iltifatlar yağdırdığınız insanı yalan yanlış tutanaklar tutarak işten attınız. Bu zulmün izahı yok." şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.