1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ecertaş:
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ecertaş:

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Ecertaş:

"CHP'li, MHP'li bütün gençlere sesleniyorum. Bu anayasa hepimizin anayasası. Gelin hep beraber bu vesayet anayasalarını temizleyelim"

A+A-

BURSA (AA) - AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, "Ben buradan Bursa'daki CHP'li, MHP'li bütün gençlere sesleniyorum. Bu anayasa hepimizin anayasası. Gelin hep beraber bu vesayet anayasalarını temizleyelim." dedi.

Bursa İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi Toplantısı kapsamında Bursa'ya gelen Ecertaş, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezinde (AKKM) partililere hitap etti.

Ecertaş, ''Bursa'da yaklaşık 700 bin genç nüfus var. Biz o gençlerin tümünden sorumluyuz. Bizim neslimiz karşısındaki kişi tarafından dinlenilmek istiyor. Yani birilerinin gelip kendisini dinlemesini istiyor. En temelinde yapmamız gereken önce kendi çevremizden başlayarak sistematik bir şekilde herkesi dinlemeliyiz.'' ifadesini kullandı.

Ecertaş, kendilerinin ne olursa olsun toplumu dinleyen projeler üretmeleri gerektiğini vurgulayarak, ''Bizler ahlaki üstünlüğü her zaman elimizde bulundurmamız lazım. AK Parti ahlaki üstünlüğü her zaman üstünde tuttuğu için Rabbim de yolunu açtı. Bu anlamda gönlü de kafası da çok rahat. Başkaları oyun kurar plan kurarlar çalışmalar yaparlar ama en güzel plan yapıcı da Allahutealadır. Dolayısıyla hiçbir çekincemiz yok. Ne zamana kadar ? Biz işimizi en güzel bir şekilde yapıyorsak. Hayatta her zaman üzerimize düşeni yapacağız." şeklinde konuştu.

Yeni bir anayasa için gençlik olarak çok kararlı olduklarını belirten Ecertaş, şunları kaydetti:

''Anayasa aslında büyüklerin tartıştığı bir şey olmasına rağmen özellikle bilinmesi gereken bizim temel hak ve özgürlüklerimizi tanımlayan, devletle millet arasındaki ilişkiyi ve yönetim sistemini açıklayan şeydir. Bu konuyla alakalı bu kadar temel ve hayati bir konuyu gençlikten bağımsız yapabilir miyiz? Yapamayız. Bu konu bizi doğrudan ilgilendiriyor. O yüzden yapmamız gereken şey konuyu tartışmaya, sohbete, muhabbete açmamız lazım. Mahalle mahalle, sokak sokak her yerde bunun tartışılması lazım. Ben buradan Bursa'daki CHP'li, MHP'li bütün gençlere sesleniyorum. Bu anayasa hepimizin anayasası. Gelin hep beraber bu vesayet anayasalarını temizleyelim. Biz gençler olarak aktif rol oynayalım. Gençlik olarak bu konuya sahip çıkmamız, peşinde olmamız, tartışmamız lazım ki günü geldiğinde herkesten bu konuyla ilgili desteğimizi isteyelim.''

HABERE YORUM KAT