1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan:

"Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarına çözüm üretmek, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek tüm toplumun insanlık görevidir"

A+A-

SAMSUN (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, "Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarına çözüm üretmek, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek tüm toplumun insanlık görevidir." ifadesini kullandı.

Karaaslan, Engelliler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, kamuda iş imkanı sağlanan memur engelli sayısının 2002 yılında 5 bin 777 iken, 2014 yılı sonu itibariyle 36 bin 165’i bulduğunu belirten Karaaslan, şöyle devam etti:

"Kamu ve özel sektörde 2002 yılında 45 bin 621 olan istihdam edilen işçi sayısı 95 bin 128'e ulaşmıştır. 2002 yılında engelli maaşı alan vatandaşlarımızın sayısı 262 bin 378 iken bu rakam 2014 yılı sonunda 600 bin olmuştur. Yıllık aktarılan kaynak tutarı ise yaklaşık 3.6 milyar liradır. 65 yaşın üstündekilere ve çalışamayacak durumda olan ya da iş bulamayan engellilere bağlanan aylıklar yüzde 200 ile yüzde 300 oranlarında arttırılmıştır."

Karaaslan, Türkiye'de son yıllarda engelliler adına önemli gelişmeler kaydedildiğini vurgulayarak, kaydetti:

"Engelli bireylere yönelik hizmetlerin arttırılması, üretken bireyler olmasını sağlayacak imkanların oluşturulması bizim en önemli hedefimizdir. Bizim gayemiz AK Parti olarak engelli kardeşlerimizin içlerinde yatan yaşama sevincini, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmalarını sağlamaktır. Hayata geçirilen projeler ile farkındalık oluşturulmuştur. Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarı kamuda engelli istihdamını 6 kat arttırmıştır. Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarına çözüm üretmek, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek tüm toplumun insanlık görevidir. Engelli vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamaya devam edeceğiz."

HABERE YORUM KAT