1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Akşehir 1922 Konyaspor’dan vazgeçti
Akşehir 1922 Konyaspor’dan vazgeçti

Akşehir 1922 Konyaspor’dan vazgeçti

Akşehirspor’a katılması planlanan 1922 Konyaspor maddi koşulların yerine getirilmemesinden dolayı Konyaspor’da kaldı. Yeşil-beyazlı takım herhangi bir değişiklik olmazsa Konyaspor bünyesinde yoluna devam edecek.

A+A-

Türkiye Futbol Federasyonu 2. Lig de mücadele eden 1922 Konyaspor Kulübü’nün Akşehir Spor Kulübümüze devri için gerekli mali kaynak sağlanamadı. Akşehir’in siyasi, bürokrasi ve iş insanlarından oluşan isimlerin çalışmaları neticesinde maliyetlerinin karşılanamayacağına karar verilirken, takımın alınmasından vazgeçildi. Bu kararın ardından yeşil-beyazlı takım Konyaspor bünyesinde kaldı.

1922 Konyaspor ile ilgili yönetimin birkaç gün içinde karar vereceği belirtilirken, devam edilip edilmeyeceği ve devam edilirse transfer çalışmaları görüşmelerin ardından şekillenecek.

YÖNETİMDEN AÇIKLAMA

Konyaspor, 1922 Konyaspor’un Akşehirspor’a devredilmesi konusunun kapandığını açıkladı. Yeşil-beyazlı takımın internet sitesinden yapılan açıklamada görüşmelerin ekonomik şartlar nedeniyle tıkandığı belirtilerek, “Konya’mızın iki güzide ilçesinin takımımıza talip olmasıyla başlayan süreç bugün görüşmelere katılan Akşehir heyetinin yaptığı açıklamayla ekonomik sebepler nedeniyle tıkanmıştır. Yönetim kurulumuz görüşmelerin tamamında pilot takımımızın mevcut borcunun kapatılması karşılığında takımın devredileceğini taraflara bildirmiş ve bunun için kendilerine süre tanımıştır. Ancak ne yazık ki her iki görüşme de gelinen noktada olumsuz sonuçlanmıştır” denildi.

ELEŞTİRENLERE SAHİP ÇIKIN ÇAĞRISI

Kulübün devredilmesini eleştirenlere de çağrı yapılan açıklamada şöyle denildi: “Daha önce kulübümüzde yöneticilik yapan isimler de değişik kanallarla itirazlarını bizlere kadar ulaştırmışlardır. Şimdi hepimiz için yeni bir fırsat doğmuştur. Başta bu eleştirilerin sahipleri olmak üzere, oluşturulacak bir konsorsiyuma ya da ortak çalışma grubuna, ilçelerimize sunduğumuz şartları daha da iyileştirerek 1922 Konyaspor Kulübümüzü devretmeye hazırız. Böylelikle hem iş adamlarımız takımımıza sahip çıkmış olacak, hem de 1922 Konyaspor Kulübü varlığını Konya’da devam ettirecektir. Sosyal mecralarda pilot takımımızla ilgili samimi düşüncelerini paylaşan Konya ve futbol sevdalısı iş adamlarımızın konu hakkındaki görüşme talepleri en kısa süre içinde değerlendirilecektir.”

HABERE YORUM KAT

1 Yorum