Akyürek: Konya en muhteşem Türk şehri seçildi

Akyürek: Konya en muhteşem Türk şehri seçildi

TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan ve yönetim kurulunu; TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ziyaret etti.

TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan ve yönetim kurulunu; TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinde, Konya turizminin geleceği ve yapılacak çalışmalar konuşuldu.

“ŞEHRİMİZİN TURİZMDE DAHA İYİ BİR NOKTAYA GELMESİ İÇİN, İSTİŞARE VE İŞBİRLİĞİNİ SÜRDÜRMELİYİZ”

Ziyarette, Konya turizminin daha iyi bir noktaya gelmesi için işbirliğine devam etmeliyiz diyen TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Tahir Akyürek, “ Turizm teşvik kanunu, Turizm tanıtma Ajansı ve çok ciddi mevzuat düzenlemeleri yaptık. Ülke olarak 50 milyon turist ve 50 milyar dolar hedeflemiştik. Dünyadaki pandemiden dolayı ülkemizde turizm dahil, sektörlerin güçlendirilmesine devam edeceğiz. Sizlerin taleplerini dinlemek amacıyla ziyaretinize geldik. Bir başkent daima başkenttir. Konya 1200 yıllarda en büyük illerimizdendi. En muhteşem Türk Şehri seçilmiştir. Şehrimiz Konya tekrar bir yükseliştedir. Turizm potansiyeli, tesisleri ve hizmet noktasında iyiyiz. Bu güne gelmemizde genel idare ve yerel yönetimlerle sizlerin katkısı büyüktür. Bunun için herkese ve kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Şehir olarak el birliğiyle turizmde önemli bir yere geldik. İl merkezimizle ilçelerimizdeki tarihi mekân zenginliğimiz bu anlamda da önemlidir. Tabi ki şehrimizin var olan bu potansiyelini iyi değerlendirerek, katma değerini hep birlikte yükseltmemiz gerekiyor. Konya-İstanbul Hızlı Treninin Antalya ya ulaşması projemiz devam ediyor.  Şehrimizin turizminin daha da gelişmesi için istişare ve işbirliğine hep birlikte devam edeceğiz.  Seyahat Acentaları Kanunun yeniden güncellenmesi ve çıkması için elimizden geleni yapacağız. İlginizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.  

SEYAHAT ACENTALARI KANUNUN ÇIKARILMASI GEREKLİDİR

TÜRSAB Konya Bölge Temsil Kurulu(BTK) Başkanı Özdal Karahan Tahir Akyürek ve beraberindeki heyete teşekkür ederek, “Turizm sektöründe bölgemizde ve Türkiye genelinde sıkıntılarımız var. Öncelikle bizim için önemli olan ve seyahat acentalarının sorunlarına çözüm getirecek olan ’Seyahat Acentaları Kanunun değiştirilerek, güncellenmesini bekliyoruz. Bu konuda desteğinizi bekliyoruz. Seyahat Acentalarının değeri ve belgelerinin güçlendirilmesini ve herkese kolaylıkla belge verilmemesini istiyoruz.  Konya ve bölgemizde turizminde yeterince ziyaretçi sayısına ulaşmanın yanında, katma değer olarak katkısı yeterli değildir.  Yeni markalar oluşturmalıyız. Dünya genelindeki turizm trendlerini yakalamalıyız. Yeterince turist sayısına ve katma değere ulaşalım. Şehrimizin tanıtıma daha fazla önem vermeliyiz. Bunun yanı sıra, sağlık turizmi potansiyeli açısından en büyük bölgeyiz. Hava limanı sorunumuz var. Özellikle kış aylarında sisten dolayı uçak inişleri sağlanamıyor.   Bu sorunun ivedilikle çözülmesi gereklidir. KOTEV’in (Konya Turizm Tanıtım ve Eğitim Vakfı) gerçek manada Konya turizminin gelişmesi ve markalar çıkarılması anlamında daha aktif çalışmalar yapmalıdır. Ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu.    

ŞEHRİMİZİN TANITIMI NOKTASINDA HERKES ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALIDIR

Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı şehrimizin tanıtımı için herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulunarak, “Şehrimizin turizmdeki zenginliklerini, güzelliklerini ve kültür varlıklarını hep birlikte tanıtmaya devam etmeliyiz. Tanıtım noktasında herkes üzerine düşeni yapmalıdır. Sille’de Turizm Tanıtım merkezi oluşturma çalışmamız devam ediyor. Şehrimizin turizmde yükselmesi için hep birlikte çalışmaya devam etmeliyiz.” Ak Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, “Konya’nın turizmin ve katma değerinin yükselmesi için bizlerde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. TÜRSAB Konya BTK Başkanı Özdal Karahan’a ve yönetimine bizleri ağırladıkları için teşekkür ederek, başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,çok uzun ve ilgili içerikle alakasız,
Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.