1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali"
Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali"

Amerika'da "Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali"

Hatay Büyükşehir Belediye Meclis üyeleri ve Antakya Medeniyetler Korosu etkinliğe davet edildi- Büyükşehir Belediye Başkanı Savaş: "Etkinlikte Hatay'da insanların barış içinde yaşadığını ve birbirlerini kucakladığını dünyaya göstereceğiz"

A+A-

HATAY (AA) - Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun (TADF) davetlisi olarak Amerika'da düzenlenecek olan Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali etkinliklerine bazı belediye meclis üyeleri ile Antakya Medeniyetler Korosu'nun katılacağını belirtti.

Savaş, Medeniyetler Evi'ndeki basın toplantısında yaptığı konuşmada, TADF'ın bu yıl Amerika'da 35.'sini gerçekleştirdiği ve 16-22 Mayıs tarihlerinde yapılacak Türk Günü Yürüyüşü ve Türk Kültür Festivali'ne Hatay'ın davet edilmesinin çok önemli bir onur kaynağı olduğunu kaydetti.

Amerika'da yapılacak etkinlikte Hatay'ı ve Türkiye'yi temsil etmenin onurunu yaşadıklarını ifade eden Savaş, şöyle devam etti:

"Türk Amerikan Dernekleri Federasyonunun her yıl düzenlediği çok önemli bir organizasyon için Amerika'ya gidiyoruz. Orada Antakya Medeniyetler Korosu bizi 3 ayrı konserle temsil edecek. Bunun dışında da belediye meclisindeki her siyasi partiden bir meclis üyemiz eşiyle birlikte etkinliğe katılacak. Festival havasında geçecek etkinlik Türk-Amerikan dostluğunu pekiştirmesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin Amerika'da lobi özelliğini artırması açısından önemli bir organizasyon. Hatay'ın etkinliğe davet edilmesi bizim için önemli bir onur kaynağıdır. 5 yıldır Hatay gerçekten savaşın gölgesinde ve sanki her gün savaşın Hatay'da yaşanıyormuş gibi dünyaya aksettirilen önemli bir şehirdir. Etkinlikte Hatay'da insanların barış içinde yaşadığını ve birbirlerini kucakladığını dünyaya göstereceğiz."

Antakya Medeniyetler Korosu Başkanı Yılmaz Özfırat ise etkinliğe 40 kişilik bir ekiple katılacaklarını ve Amerika'da verecekleri 3 ayrı konserde Türkçe, Arapça ve İngilizce parçaları seslendireceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT