1. HABERLER

  2. KONYASPOR

  3. Anadolu Selçukspor, Ereğlispor'a devredilecek
Anadolu Selçukspor, Ereğlispor'a devredilecek

Anadolu Selçukspor, Ereğlispor'a devredilecek

Ereğlispor Başkanı Bilgin Kamış, Konyaspor yöneticileriyle yaptıkları görüşmeler neticesinde Anadolu Selçukspor'un Ereğlispor'a devredileceğini iddia etti

A+A-

Anadolu Selçukspor’un geleceği konusunda çeşitli söylemler geliştirilirken, son açıklama Ereğlispor Başkanı Bilgin Kamış’tan geldi. Kamış, Anadolu Selçukspor’un Ereğli’ye taşınacağını söyledi. Kamış, yaptığı yazılı açıklamayla AK Parti Milletvekili Halil Etyemez’in girişimleriyle sezon sonunda Anadolu Ereğli olacağını söyledi. Kamış, Ereğlispor’un da Bölgesel Amatör Lig’de yoluna devam edeceğini belirterek, “Milletvekilimiz Halil Etyemez beyin çabaları ile Konyaspor yönetimi ile Anadolu Selçukspor’u Ereğli’mize kazandırma amaçlı görüşme yaptık. Çok olumlu geçen görüşme neticesinde sonra Anadolu Selçukspor’u Ereğli’mize kazandırma amacında hiç bir pürüz kalmadı. Sadece Anadolu Selçukspor'un 7 maçı var sezon sonu prosedürleri tamamlayıp Anadolu Ereğlispor olarak 2. Lig’de devam edeceğiz” dedi.

Anadolu Ereğlispor’un ilçeye yeni bir hava katacağını söyleyen Kamış, şöyle devam etti: “Anadolu Ereğlispor şehrimize ayrı bir heyecan ve katkı sağlayacak. Başta Türkiye Kupası ile elit takımlarla eşleşmek ve şehrimize büyük takım gelmesi ve 2. ligde mücadele ederken rakip takım gerek futbol gerek taraftar kafilesinin Ereğli’mize gelip maddi açıdan katkı sağlaması ve kulüp olarak ulusal basında sıkça Ereğli’mizin adının geçmesi sosyal ve kültürel zenginliğini en üst seviyeye çıkaracağını şehrimizin tanıtımında öneminin büyük olacağını biliyoruz. Bunlar gibi sayamayacağımız bir çok katkı ve heyecan vereceğinden eminim bu esnada Ereğlispormuz da BAL ligine çıkacak o da BAL liginde devam edecek. Burada şu ayrıntıyı belirteyim; Ereğlispor Anadolu Selçukspor'un pilot takımı olacak Anadolu Selçukspor da Konya sporun pilot takımı yani Konyaspor Anadolu Selçukspor Ereğlispor 3 takım bir biri birine bağlı kalacak.”

HABERE YORUM KAT