Yönetmen Mehmet Taşdiken öncülüğünde bir grup sanatçı tarafından başlatılan ve sanatçılara ait kerpiç evlerden oluşan Sonsuz Şükran Köyü'nün de bulunduğu mahallede gerçekleştirilen etkinlik, büyük coşkuya sahne oldu.
Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 1](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_1.jpg)
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 2](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_2.jpg)
Sonsuz Şükran Köyü Derneği Başkanı Mehmet Taşdiken, festivalin açılışında, her yıl bu tarihlerde Anadolu’daki en büyük sanatçı buluşmalarından birini gerçekleştirdiklerini söyledi.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 3](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_3.jpg)
Festivalde sanatın her alanında etkinliklerin yapılacağını belirten Taşdiken, bu yıl ana temanın "film müzikleri" olduğunu anlattı.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 4](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_4.jpg)
Sanatçılar olarak doğdukları topraklara olan borçlarını ödemeye çalıştıklarını vurgulayan Taşdiken, şöyle devam etti
“8 yıldan beri sanat dünyasından çok önemli isimler geldi, bundan sonra da gelmeye devam edecek. Bu sene ilk defa 'Anadolu’dan büyük şükran ödülü' veriyoruz. Bundan sonra 150 sanatçının bir araya gelerek seçtiği bir isim bu ödülü alacak. 5 yıl sonra Türkiye’nin en itibarlı ödülü olacak bu ödül. Çünkü içinde samimiyet, objektiflik, gerçekçilik var. Kayırmacılık, politik yaklaşım yok. Bu sene ilk ödülü, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ile iş birliği halinde film müzikleri dalında vermeye karar verdik. Müzisyen Cahit Berkay’a bu ödülü vereceğiz."
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 5](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_5.jpg)
Hüyük Kaymakamı Emre Zeyrek de projenin ciddi bir çalışma olduğuna işaret ederek, "Geçmişle gelecek arasında bağ kuracağını, aynı zamanda geçmişin değerlerini unutturmayacağını, geçmişteki evlerimizin yaşamak ve huzur bulmak için ne kadar güzel şekilde donatıldığını burada dolaştığımızda görüyoruz." diye konuştu.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 6](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_6.jpg)
İlçe Belediye Başkanı Mehmet Şahin de festivale ve Sonsuz Şükran Köyü'ne katkısı olanlara teşekkür etti.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 7](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_7.jpg)
Konuşmaların ardından Ayna Grubu’ndan sanatçı Erhan Güleryüz ve müzisyen Bayhan Gürhan konser verdi.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 8](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_8.jpg)
Festival kapsamında, meydan sohbetleri ve söyleşiler, köylülerle sohbet odası, "Dünden bugüne köy kültürü" etkinlikleri gerçekleştirildi.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 9](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_9.jpg)
Çavuş Mahallesi meydanında "Bizim Eller" filminin gösteriminin yanı sıra sanatçıların fotoğraf sergileri vatandaşların beğenisine sunuldu.
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 10](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_10.jpg)
![Anadolu'ya Şükran Buluşmaları Festivali 11](https://d.pusulahaber.com.tr/gallery/1507_11.jpg)