1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Anaokulu öğrencilerinden mavi kapak projesi
Anaokulu öğrencilerinden mavi kapak projesi

Anaokulu öğrencilerinden mavi kapak projesi

Beyşehir'de anaokulu öğrencileri, topladıkları mavi kapakla tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibi engelli vatandaşa umut oldu

A+A-

KONYA (AA) - Beyşehir Alaaddin Keykubat Anaokulu öğrencileri, topladıkları mavi kapakla tekerlekli sandalye alarak ihtiyaç sahibi engelli vatandaşa umut oldu.

Minik öğrenciler, 2015-2016 eğitim öğretim yılının başından beri topladığı mavi kapakları, Beyşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne teslim etti.

Toplanan kapaklarla alınan tekerlekli sandalye, Temizlik İşleri Müdürü Mehmet Adıgüzel tarafından okul yönetimine teslim edildi.

Alaaddin Keykubat Anaokulu Müdürü Selma Öztürk, yaptığı açıklamada, öğrencilerinin bu proje için çok duyarlı davrandıklarını belirtti.

Alınan tekerlekli sandalyenin maddi durumu iyi olmayan bir engelli vatandaşa hediye edileceğini ifade eden Öztürk, "İhtiyaç sahibi bedensel bir engelli kardeşimize tekerlekli sandalye hediye etmek suretiyle yaşama daha da sıkı sıkıya bağlanması amacıyla düzenlediğimiz bu projeyle, hem çevre kirliliğini önlemek istedik, hem de minik öğrencilerimizde geri dönüşüm bilincini oluşturmayı hedefledik." dedi.

Temizlik İşleri yetkilileri de, toplanan 10 çuval mavi kapağı, geri dönüşüm fabrikasına verdi.

HABERE YORUM KAT