1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Ankara merkezli otomobil hırsızlığı operasyonu
Ankara merkezli otomobil hırsızlığı operasyonu

Ankara merkezli otomobil hırsızlığı operasyonu

Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince, son dönemdeki terör saldırılarında çalıntı ve ikiz plakalı araç kullanımının artması üzerine 4 ilde operasyon düzenlendi- Operasyonda, çalıntı olduğu tespit edilen 50 araç ele

A+A-

ANKARA (AA) - SERTAÇ BULUR - Ankara merkezli 4 ilde düzenlenen operasyonda, çalıntı olduğu tespit edilen 50 araç ele geçirildi, 15 kişi yakalandı.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son dönemde artan terör saldırılarında çalıntı ve ikiz plakalı araç kullanımının yaygınlaşması üzerine çalışmalarını bu yönde yoğunlaştırdı.

Teknik ve fiziki takiple kimlikleri tespit edilen 15 zanlı, Ankara merkezli Konya, Adana ve Antalya'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonla yakalandı.

Çalışmanın son dönemde Türkiye'de düzenlenen en büyük otomobil hırsızlığı operasyonu olduğu, zanlıların organize suç şebekesi kurarak nitelikli hırsızlık gerçekleştirdikleri, araçların çalındıktan sonra motor ve şasi numaralarının farklı yöntemler kullanılarak değiştirip satıldığı öğrenildi.

Operasyonda, suç şebekesi tarafından çalındığı belirlenen 50 araca da el konuldu.

Konya, Antalya ve Adana'da gözaltına alınan zanlıların Ankara'ya gönderileceği, sağlık kontrolünün ardından ifade alma işlemlerinin başlayacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT