1. HABERLER

  2. TÜRKİYE

  3. Anneler ve kızları yarış pistinde birlikte mücadele edecek
Anneler ve kızları yarış pistinde birlikte mücadele edecek

Anneler ve kızları yarış pistinde birlikte mücadele edecek

AK Parti İzmir Kadın Kollarının Anneler Gününe özel hazırladığı etkinlikte, anneler ile kızları yarış otomobilleriyle pistte yarışacak- Yarış öncesinde pistte özel sürüş eğitimi alan kızlar pilot, anneleri ise co-pilot olacak- AK Parti İzmir Kadın Kolları

A+A-

İZMİR (AA) - RAMAZAN ERCAN - AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanlığı, Anneler Günü'nde farklı bir etkinliğe imza atarak, anneler ve kızlarını yarış otomobilleriyle pistte yarıştıracak.

Yarış öncesinde İzmir Ümit Yarış Pisti'nde özel sürüş eğitimi alan kızlar pilot, anneleri ise co-pilotluk görevini üstlendi.

AK Parti İzmir Kadın Kolları Başkanı Gözde Keskin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, anneliğin çok kutsal bir makam olduğunu, 8 Mayıs Anneler Günü'nde teşkilat mensuplarıyla farklı bir etkinlik düzenlemek istediklerini söyledi.

"Siyasetteki kadınlar özellikle annelerinden, çocuklarından vakit çalarak çalışmalarına devam ediyor. Biz de bu anlamlı günde anneleriyle kızlarını farklı bir etkinlikle bir araya getirmek istedik." diyen Keskin, 20 yarışmacı arasında milletvekili eşlerinin, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül'ün, partinin ilçe başkanları ile yöneticilerinin bulunduğunu anlattı.

Hafızalara kazınan güzel bir Anneler Günü etkinliği olmasını ümit ettiklerini belirten Keskin, "Kızlar pilot, anneleri co-pilot olacak. Heyecanlı bir yarış bizi bekliyor. 8 Mayıs'ta bütün teşkilatlarımızdaki anne ve çocuklarıyla Ümit Ülkü Yarış Pisti'nde buluşacağız." dedi.

Kendisinin de direksiyon başında, annesinin ise co-pilot olacağını kaydeden Keskin, "Yarışçı kadar annesinin de öz güvenli olması gerekiyor. 'Onların da biraz çılgın olması gerekiyor' diye düşünüyorum. Annem seve seve kabul etti." şeklinde konuştu.

AK Parti Balçova İlçe Başkanı ve Balçova Belediye Meclis Üyesi Evrim Özen de Anneler Günü'ne özel etkinliğin heyecan verici olduğunu söyledi.

AK kadınlar olarak farklı etkinliklere imza attıklarını aktaran Özen, "Şu anda evdekileri ikna etmeye çalışıyorum. Co-pilot olmak için annem ve kızım kendi aralarında kura çekecekler. Güzel bir etkinlik olacak. Yarışta iddialıyım." ifadelerini kullandı.

- Pist etrafında 4 tur atacaklar

Ümit Ülkü Yarış Pisti'nin işletmecisi Muhammed Ali Ülkü de yarınki etkinlik öncesinde pilotlara ileri sürüş eğitimi verdiklerini, "Super Stage" parkurundaki yarışta iki aracın yan yana start alacağını anlattı.

Araçlardan birinin iç, diğerinin de dış parkurdan start alacağını ve yaklaşık 2 bin metre uzunluğundaki pistte 2 tur atacağı bilgisini veren Ülkü, "Alınan zamanlar tahtaya yazılacak. Öğleden sonra da yine aynı eşleşmelere göre start alacaklar ve 2 tur daha atacaklar. Dereceler tahtaya yazılacak. Toplamda en iyi zamana göre ilk 3 derece belli olacak." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT